„Láska nikdy nezmizne… Môže nám dávať prestávky, môže na nás zabudnúť na niekoľko mesiacov alebo rokov, ale vždy sa vráti. Vráti sa vtedy, keď sme pripravení, a v momente, keď príde, našu hlavu opustí myšlienka, že láska ľudí ničí. Musíš jej dať šancu a ona si ťa nájde. Vráti sa späť, keď prestaneš žiť zo sĺz, z drámy, z bolesti a výčitiek.

Vráti sa späť, keď dovolíš, aby sa tvoje zlomené srdce začalo liečiť.
Vráti sa, keď prestaneš žiť z minulosti a sústredíš sa na budúcnosť.
Vráti sa, keď pochopíš, že nájsť pravého nie je ľahké.
Keď si uvedomíš, že nie všetci ľudia patria do tvojho života, a keď si priznáš sama pred sebou, že niektoré príbehy už nemôžu mať pokračovanie…“ (Z knihy Úlomky: Kniha citátov)

pexels.com

Paradoxne, láska k tebe príde vtedy, keď budeš ochotná strácať…

Strácať všetko staré, všetko, čoho si sa držala zubami-nechtami. Keď sa vzdáš nádeje, že sa „polepšia“ tí, ktorí ťa už raz sklamali. Keď zistíš, že nemá zmysel večne sa vracať k tomu, čo sa už skončilo. Keď prestaneš dúfať v niekoho návrat a stotožníš sa s myšlienkou, že ti je lepšie bez osoby, ktorá o teba nikdy skutočne nestála. Láska sa k tebe vráti v momente, ako sa odpútaš od starých myšlienkových vzorcov a od tej časti tvojho ja, ktorá lásku nutne potrebovala, pretože verila, že práve láska zaženie všetkých jej démonov.

Vieš, na to, aby mohla zmeniť láska, ktorú budeš znovu prežívať, sa najprv musíš zmeniť ty. Musíš pochopiť, že city iných ľudí nie sú odrazom tvojej hodnoty. Musíš samu seba presvedčiť, že vieš existovať aj bez lásky, ktorá vychádza z iného srdca. Musíš si uvedomiť, že na láske nemožno trvať, nemožno po nej prahnúť. Musíš sa zžiť s myšlienkou, že lásku je potrebné len prijať, vyčleniť jej istý kúsok tvojho srdca, no určite jej neodovzdať všetko. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zmier sa s tým, že ho nezmeníš

V spomienkach preto nehľadaj bolesť, ale ponaučenia…

Pretože takto by si mala uzavrieť všetko, čo sa ti stane. Začni prijímať fakt, že to, čo sa stalo, vypovedá o ňom, nie o tebe. Nauč sa neveriť slovám, ale vyznania lásky hľadaj v skutkoch. Hľadaj ich v drobných okamihoch, ktoré často vieme prehliadnuť. Hľadaj ich v gestách, v pohľadoch a v činoch, ktoré možno označiť za maličkosti. Vieš, láska – tá skutočná – sa nikdy nezačína veľkolepo. Začína sa malými drobnosťami, tak krásnymi a úprimnými, ktoré mnohokrát nevidíme.

A predovšetkým… Nečakaj, kým ti odpovede dá niekto druhý. Nájdeš ich v sebe. Vo svojom srdci, vo svojej duši. Pretože ľudia ti budú klamať. Ale intuícia, tá ťa neoklame nikdy. Tak ju, prosím, počúvaj. Počúvaj ju i vtedy, keď ti bude šepkať niečo, čo sa ti nebude páčiť. Iba tak sa vyhneš ďalším sklamaniam.

Coverphoto: pexels.com

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša knižka Úlomky: Kniha citátov. Kúpiť si ju môžete priamo u nás na tomto odkaze.

Facebook komentáre