Láska z nás robí bláznov. Zlomené srdce nás posilňuje. Každá rana nás formuje a vytvára z nás stále silnejšieho človeka. Ženy sú od prírody citlivejšie ako muži, záležitosti srdca často prežívame omnoho intenzívnejšie. Nikto nemôže spochybniť, že sme neuveriteľne silné. No napriek tomu potrebujeme lásku. Život bez lásky je ako leto bez tepla, nekonečná zima, nebo bez hviezd. Napriek veľkej bolesti po strate lásky nám po čase začne chýbať búrlivý tlkot srdca, motýle v bruchu, pocit šťastia pretekajúci celým telom.

Začneme byť unavené z neustáleho trápenia a chýba nám pocit zamilovanosti. Cítime sa ako v zlom sne, z ktorého niet úniku.

Môžeme byť silné ako chceme, ale v kútiku duše budeme vždy túžiť po láske. Vždy budeme potrebovať lásku. Potrebujeme cítiť, že sme milované. A potrebujeme niekoho milovať.

pinterest.com

Láska je to, čo nás drží nad vodou, keď nás trápi svet. Láska je pre nás oporou, preto ju potrebujeme. Je dôvodom, prečo sa snažíme ostať silné. A snažíme sa byť v poriadku, aj keď nám nie je dobre, len preto, aby sme nezarmútili milovaného človeka.

V skutočnosti sme silnejšie než si myslíme.

Dokážeme slzy skrývať za úsmev, milovať aj keď naše srdce krváca, spadnúť a znova vstať toľko kráť, koľko je treba. Bojujeme, aj keď už nevládzeme. Ideme ďalej, aj keď nevidíme žiadnu cestu, po ktorej by sme mali kráčať. Dokážeme sa trápiť nie len pre seba, ale aj pre iných.

A ak niekto v našom okolí potrebuje pomoc, urobíme aj nemožné, aby sme mu pomohli. Vieme byť silné aj za druhých. Pre ľudí, ktorí pre nás niečo znamenajú sme schopné bez váhania obetovať čokoľvek. A keď je najhoršie, kráčame peklom s vierou, že raz nájdeme cestu von. 

Keď nám niekto zlomí srdce, nadávame na mužov, sľubujeme, že sa už nikdy nezamilujeme. Na chvíľu nenávidíme všetkých mužov a sme presvedčené, že sú všetci rovnakí. Potom začneme znova túžiť po láske a zabudneme na sľuby, že radšej ostaneme slobodné, ako sa znova trápiť.

pinterest.com

Lásku potrebujeme z časti aj preto, že sa jednoducho musíme občas aj trápiť. Občas potrebujeme pocítiť bolesť v srdci, aby sme vedeli, že nejaké máme. Aby sme vedeli, že sme ešte stále schopné čosi cítiť. 

Pretože láska je úžasná a aj keď občas bolí, to riziko za ňu určite stojí. Stále je lepšie zariskovať, ako uzavrieť sa. Ako nechať srdce dlho chladným. Bez lásky je život prázdny, a aj keď musíme občas prejsť naozaj dlhú cestu, aby sme našli tú pravú, nech. Nech.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď o neho prídeš

„Tancuj ako by ťa nikto nevidel, miluj akoby ťa nikto nezranil, spievaj ako keby ťa nikto nepočul a ži ako by si mal zajtra umrieť.“

Oscar Wilde

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre