Aj v láske sa nájdu „ťahy“, ktoré by mali byť zakázané. No vieme ich vždy včas objaviť, vycítiť a čo je najdôležitejšie – pomenovať a odlíšiť od prejavov lásky, ktoré nie sú myslené zle, len sú interpretované zvláštnym spôsobom? Pretože občas sme schopní obhajovať aj takú lásku, ktorá si zaslúži nekompromisný rozsudok. Občas sme ochotní tolerovať aj lásku, ktorá v sebe nenesie ani štipku láskavosti…

A práve o tom sú naše citáty, ktoré sme zahrnuli do témy týždňa #zákaz. O láske, z ktorej sa vytráca jej čaro, o láske, ktorá už dvoch ľudí nespája, ale zväzuje. O láske, ktorá v sebe nesie pár varovných signálov a zakázaných ťahov. O láske, ktorá predstavuje pomyselnú „no go“ zónu.

… … … … …

Ak miluješ, dokážeš odpustiť všetko. Ale každým ospravedlnením, ktoré prijmeš, stráca tento vzťah kúsok zo svojho pevného základu. Či chceš, alebo nie, každým odpustením sa v tebe štiepi dôvera, ktorá je najzákladnejším pilierom každej lásky. A ako chceš dlhodobo stáť na niečom, čo sa ti rozpadá pod nohami?

Trvácny vzťah potrebuje dvoch ľudí, ktorí sú odhodlaní zasvätiť tejto láske kúsky zo samých seba. Nie dvoch ľudí, ktorí potrebujú kúsok niekoho iného, aby sa cítili kompletní.

Ak máš pocit, že nech robíš čokoľvek, stále sa od teba ten druhý vzďaľuje, zastav sa a nechaj ho ísť. Nikto nedokáže celý život bežať za niekým, koho kroky sa s tými jeho rozchádzajú.

Nesprávny vzťah spoznáš podľa toho, že ťa zavalí väčším pocitom osamelosti, akoby si bola sama.

Priznať si, že nás niekto nikdy nemiloval, nie je až tak ťažké. Omnoho ťažšie je uvedomenie, že hoci žiadnu lásku necítil, predstieral opak. A s tým sa vynára: Prečo?, ktorá nás prenasleduje celé roky, pretože nech by sme sa snažili akokoľvek, nikdy na ňu nenájdeme uspokojivú odpoveď.

Ak ti niekto každodenne dáva najavo, že tento vzťah nikdy nebude trvať naveky, prečo sa potom snažíš, aby trval ďalší a ďalší deň?

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré balansujú na prelome dvoch životných období – detstva a dospelosti

Množstvo ľudí ešte nepochopilo, že zatiaľ čo samota ich občas len vydesí, spoločnosť tých nesprávnych ľudí ich začne pomaly, ale isto ničiť.

Odpúšťaj, pretože chceš odpustiť. Nie preto, že nemáš inú možnosť. Nie preto, že ak neodpustíš, prídeš o niekoho, ku komu ťa pripútava len tvoj strach z jeho straty.

Nauč sa neposudzovať ľudí podľa seba. Nauč sa priznať si, že nie každý má rovnaké dobré vlastnosti ako ty. Ak by si ty nedokázala do očí klamať niekomu, koho máš rada, neznamená to, že to nedokáže niekto iný. Ak vieš povedať pravdu aj za cenu toho, že vieš, že sa ten druhý urazí, neznamená to, že každý k tebe bude vždy úprimný. Ak by si nedokázala zostávať s niekým, ku komu necítiš lásku, nemysli si, že neexistujú ľudia, ktorí pomocou vzťahov bez lásky utekajú pred samotou. Jednoducho sa dokop k tomu, aby si sa nedostala do fázy: To by mi ten človek nikdy neurobil… A vtedy budeš schopná odísť v pravý čas. Pretože ťa k nikomu nepripúta falošné presvedčenie o jeho čistom svedomí a srdci.

Je rozdiel medzi chybou, ktorú si niekto uvedomil, a chybou, pri ktorej len dúfal, že mu odpustíš.

Je to jednoduché… Zostaň s niekým, do koho náručia sa chceš ukryť, keď prežívaš ťažké časy. Nie s niekým, kto do tvojho života tie ťažké časy prináša.

Rob všetko preto, aby si si raz nemusela odpúšťať, že si si láskou k iným ublížila sebe.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre