Niektoré vzťahy v našom živote už nikdy nechceme znova prežiť. Niektoré vzťahy by sme zopakovali aj napriek všetkej bolesti, ktorú sme v ňom zažili.
Nebýva ich mnoho, ale všetci takú osobu v živote máme, že aj napriek všetkému by sme si ju zas a znova vybrali.
V ďalšom živote…

Ja by som si vybrala teba, zas a znova. Ublížil si mi, veľmi. Pri tebe som trpela tak veľmi, že boli dni, kedy som nevedela dýchať. Avšak aj napriek všetkému by som si ťa vybrala znova. Dlho som prekonávala bolesť, ktorú si mi spôsobil, a dnes je tu deň, kedy hrdo môžem povedať, že som za tebou.

unsplash.com

Dnes som pochopila všetku bolesť, dnes som pochopila aj svoje chyby, dnes som ti odpustila a takisto i sebe…

Naša láska bola tak silná, tak krásna, tak jedinečná, že nepochybujem o tom, že by som ťa v mojom ďalšom živote nechcela. Vedel si presne, kedy ma rozosmiať, vedel si presne, kedy na mňa nerozprávať, vedel si toľko o mne a ja zas o tebe. Dnes sú pre nás tieto informácie nepotrebné, dnes už nemusíme o sebe nič vedieť a i tak vieme všetko. Vedel si, ako mi ublížiť, vedel si, ako ma milovať, vedel si, ako byť mojou spriaznenou dušou.

Niektoré vzťahy nevyjdú – zlé načasovanie, zlé rozhodnutie, zlá konštelácia hviezd. Aj keď sme ty a ja nežili šťastne až do smrti, poučenie z nášho vzťahu si nesiem v sebe doteraz. Naučila som sa spomínať len na to krásne. Naučila som sa spomínať na to, ako sme spolu hrali, spomínam si, ako sme sa nahí kúpali v bazéne na našej prvej dovolenke, spomínam si, ako sme opití spievali, spomínam si, ako sme jazdili aj 12 hodín a počúvali hudbu, spomínam si…Môj hlas sa trošku rozochvel, srdce trošku krváca, málinko – predsa len náš vzťah, naša láska bola tak silná.

Spomenieš si ešte občas na mňa?

Chcem veriť, že áno. Aj keď si už dnes ženatý, so svojou druhou spriaznenou dušou, lebo neexistuje len jedna spriaznená, ale o tom tento príbeh nie je. Je o tom, ako by som sa aj napriek všetkej bolesti k tebe vrátila, nie dnes, nie zajtra, nie o rok, nie v tomto živote. V tomto živote sme si dali všetko, čo sme mohli. Naučili sme sa láske, naučili sme sa pochopeniu i odpusteniu. Naučili sme sa, ako nenávidieť i milovať, naučili sme sa prijať chyby, poučiť sa z nich a aplikovať ich do ďalšieho vzťahu.

unsplash.com

Nezabúdam na teba, nikdy na teba nechcem zabudnúť a ani nezabudnem. Si v mojom srdci do konca mojich dní. A občas, naozaj len občas, moje srdce tlčie pre teba. Občas to robí, občas mi ťa pripomína. A vtedy sa len usmejem a viem, že všetko bude v poriadku. Nevrátim späť moje chyby, nevrátiš ich ani ty, verím, že obaja sme sa poučili a už ich neurobíme. Som hrdá, že si sa oženil a máš rodinu, viem, že je to vďaka mne. Náš vzťah sa začínal tak, že ty si miloval život a ženy, avšak ja som ti ukázala ako milovať ženu i život. Ty si ma naučil ako si život užívať.

Dnes mi naozaj chýbaš…

Dnes chcem na teba myslieť. Viem, že tá skladba, ktorá mi práve hrá, by sa ti páčila. Ale to sú už dnes nepotrebné informácie. Naše spomienky, naša láska mi dala toľko, že dnes už viem, kto som, kto chcem byť a kým budem. Mali sme toxickú lásku, raz sme boli vysoko hore a raz extrémne dole, ale pochopila som, prečo, naučila som sa všetku toxicitu premeniť na lásku. Milujem náš príbeh a raz ho vyrozprávam svojej dcére. Nebude to príbeh o tom, ako som spoznala jej otca, bude to príbeh o tom, ako nie vždy všetky lásky vyjdu, aj keď viete, že sú tie pravé. 

Vieš, čo z nej urobilo tú pravú? Lebo na konci vzťahu ma to neskutočne bolelo, spamätávala som sa z toho ešte niekoľko rokov, až nakoniec som všetku bolesť premenila na čistú lásku. Viem, že toto dokážeme len pri tej pravej – usmiať sa a byť rozhodnutá, že hocikoľko životov ešte mám pred sebou, vyberiem si ťa v každom jednom. A neľutujem to. 

unsplash.com

Už neľutujem tie slzy, tú bolesť…

Vďaka nej som, kým som dnes, silnejšia, a hlavne i vďaka tej bolesti ľúbim viac. A možno v tom ďalšom živote sa naučíme, ako sa ľúbiť správne. Možno to bude život o nás. Možno. A možno len to bude ďalšie ponaučenie a získanie ďalšej lásky. A možno toto bol náš posledný život spolu, možno sme sa obaja poučili a získali jeden od druhého to, čo sme potrebovali na omnoho väčšiu a silnejšiu lásku.

Ktovie? Akákoľvek je pravda, som šťastná, že som ťa mala v živote, som šťastná, ako veľmi som ťa milovala, naučila som sa milovať ešte viac, som šťastná, ako si ty našiel svoju pravú lásku a vytvoril si rodinu – ty, ten muž, ktorého zaujímali ženy iba na jednu noc. Som nesmierne šťastná, kam sa náš život ubral. Som šťastná, že sme spolu neskončili, lebo neboli sme na seba pripravení a ak raz niekde budeme, viem, že si jeden druhého nájdeme, naše oči sa prepoja a obaja budeme vedieť, že sme sa tak dlho hľadali, až sme sa našli.

Dovtedy dovoľ mi spomínať na teba…

Učiť sa z našej lásky, učiť sa z našich chýb, dovoľ mi, aby si mi občas za chýbal, a dovoľ mi uchovať si kúsok teba v sebe. Verím, že aj ty máš kúsok mňa v tebe. Mali sme ten najkrajší vzťah, aký existoval. Popraj mi lásku tak, ako ja ju prajem tebe. Odpusti mi všetky moje chyby, ako ich ja odpúšťam tebe, a len sa úprimne milujme tam niekde v srdci, i keď už len na diaľku a pri iných ľuďoch. 

Naučme sa všetci milovať naše spomienky, naše chyby, našu lásku, lebo len tak dokážeme k sebe pritiahnuť skutočnú lásku. Láska totiž vždy pritiahne len lásku. 

Vybrala by som si ťa zas a znova,
ľúbim ťa stále, a to doslova.
Moja láska je však trošku iná,
aj keď nie som pre teba jediná.
V mojom srdci navždy budeš,
aj keď občas chyby zopakuješ,
avšak už nie v našom vzťahu,
lebo už nemáme takú odvahu,
znova do tej istej rieky vstúpiť,
tak jediné, na čo sa zmôžeme, je ustúpiť.

Autor: browneyes

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bol si len obdobím, na ktoré by som najradšej zabudla

Coverphoto: Photo by Rochelle Leader on Unsplash

Facebook komentáre