Po každom sklamaní vo vzťahu sme také prázdne, nedôverčivé a plné predsudkov voči mužom, ktorí sa k nám čo i len priblížia, že už nemáme silu snažiť sa nadväzovať žiadne nové kontakty. Každá žena si aspoň raz v živote povedala, že bude radšej sama a už nikdy si k telu žiadneho muža nepustí. Obvykle však bývame zranené kvôli niekomu, kto si to vôbec nezaslúži. No vtedy si to samy neuvedomujeme.

Nie je dôvod hnevať sa, nadávať či priať tomu druhému zlé. Odpusťme. Skúsme uveriť tomu, že na tomto svete nie sme len tak. Nie sme tu ani preto, aby nám bolo neustále ubližované, ani preto, aby sme boli samy. Niekto nám bol už vopred vybraný a treba veriť tomu, že jedného dňa sa k nemu predsa len dostaneme.

pexels.com

Všetko sa pre niečo deje aj nedeje…

Raz pochopíme úplne všetko. Prečo sme niekoho museli opustiť, prečo sme k niekomu neprechovávali city, aké on k nám, prečo bolo ublížené práve nám. Jednoducho dostaneme všetky odpovede na doposiaľ nezodpovedané otázky.

Chcem, aby ste veľa uvažovali nad všetkým nielen jednostranne, ale z viacerých uhlov. S partnerom vám to nemuselo vyjsť z viacerých dôvodov.

Možno to je vina jeho, vás, oboch, a zároveň to nemusí byť chyba nikoho…

Ak ťa opustil z rozmaru, nebol na vzťah a na teba pripravený, čo znamená, že nemáš dôvod byť nahnevaná na seba. Nesmieš sa obviňovať. A možno ani jeho. Aj my ženy rady „cúvame“ a váhame. Nevieme veľakrát, čo od života a od partnera vlastne chceme. A či je to naozaj to, čo chceme.

Ak ťa partner opustil kvôli inej žene, áno, zabolí to. Táto téma je veľmi zložitá a dá sa rozoberať z viacerých strán. Každý prípad je iný. No znova za to môžu pocity, city a emócie. Ak ho iná žena dokázala očariť natoľko, aby odišiel zo vzťahu s tebou, city k tebe neboli až také veľké. Nebola si preňho, ani on pre teba.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo robiť, keď život bolí

To, či to bolo len chvíľkové pobláznenie alebo pocítil niečo výnimočné k danej žene, je už otázne a všetko ukáže čas. To ťa ale nemusí zaujímať, keďže výsledok je stále rovnaký. Ale, prosím ťa, netráp sa tým celý čas. Ak by sa to neskončilo teraz a pre tento prípad, problémy by nastali inde v inej podobe. Nebolo by to dobré.

pexels.com

Ty si ale musíš uvedomiť, že dôvod to v každom prípade malo…

Musíš si uvedomiť, že ak by to nenastalo teraz, nastalo by to inokedy, po nejakom čase. Možno bol mužom práve pre danú ženu, nie pre teba. Ak by to bolo inak, boli by ste predsa spolu.

Ber to však ako isté znamenie, ktoré by ti malo otvoriť oči, no nie zatvoriť srdce.

Nesmieš si zatvárať srdce kvôli niekomu, s kým to nedopadlo dobre, pretože nikde nie je napísané, že nepríde niekto, s kým to nevyjde. Všetko je to o tvojom postoji, ktorý budeš mať k životu a k sebe. Nikto to od teba neočakáva hneď na druhý deň, ale neboj sa lásky.

Neboj sa, že nebudeš skutočne ľúbená, pretože láska čaká niekde na každú z nás. A čaká len na to, keď jej my otvoríme a dovolíme vojsť do nášho života.

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre