Dopočula som sa, že láska spisovateľa nikdy neumiera. Nachádza sa v tomto celom výroku obrovský kus pravdy. City, pocity, myšlienky a všetko s tým späté zostanú spečatené na papieri. Spisovateľ si zoberie papier, pero alebo ceruzku a začne písať ten najkrajší príbeh lásky k jeho milovanej osobe. Okolo neho sa vznášajú motýliky a krásna energia plná lásky a šťastia. Jeho tvár zdobí úsmev a pri pomyslení na milovaného človeka jeho srdce tancuje ten najkrajší tanec…

Minulý týždeň som sa rozhodla, že si pôjdem vyvetrať hlavu do hôr. Milujem sledovať slnko, ako nám dáva svoj bozk na dobrú noc v podobe krásneho západu. Počas cesty som vdychovala chladný vzduch do svojich pľúc a ja som sa sústredila iba na prítomný okamih, ktorý ma sprevádzal. 

unsplash.com

Príroda bola zahalená do akéhosi rúška tajomna… 

Všade navôkol sa rozprestieralo ticho. Hviezdy si štebotali s mesiacom svoje najtajnejšie sny a tajomstvá. Ako som sa pozrela na oblohu, tiež som tam uvidela tú svoju hviezdičku. Rozhodla som sa, že jej rozpoviem príbeh o tom, ako Slnko ľúbilo nenahraditeľný a jedinečný Mesiac. 

Boli síce odlišní, ale potrebovali sa navzájom. Spájalo ich čosi magické. Možno niekedy nadíde tá správna chvíľa a Mesiac sa dozvie celú pravdu. Avšak ja som to už potrebovala zo seba dostať von. Ľudia sa spovedajú Bohu, ja sa spovedám nebesiam. Medzi hviezdami, ktoré žiarili na oblohe som tam hľadala práve teba. 

Toho, kto mi dal toho toľko ako nik na tomto svete… 

Toho, ku ktorému som sa nesprávala pekne. Bola som chladná ako januárová noc. Bol si prvý, kto sa o mňa skutočne zaujímal. Kto mi písal krásne správy na dobré ránko a či som vyspinkaná. Zakaždým som mala úsmev na tvári a to ráno bolo vždy krásne, lebo bolo s tebou. 

Tvoj záujem bol úprimný, no ja som bola tá, ktorá si ťa nevedela k sebe pustiť bližšie. Mala som strach, že odídeš – ako tí, čo odišli predtým. Ukázali mi chlad, vďaka ktorému sa aj časom z môjho srdca začal stávať ľadovec. 

Viem však, že stále niekde hlboko v jeho vnútri viem milovať čo najúprimnejšie a stále viem dávať druhým ľuďom lásku. Iba potrebujem trochu viac času a trpezlivosti. 

unsplash.com

Milujem byť tým bláznivým dievčaťom, ktoré je za každé jedno dobrodružstvo… 

Zbožňujem prechádzky, dobrú kávu, hlboké rozhovory, ale zároveň aj také, pri ktorých pukáme od smiechu. Nezáleží mi na tom, či spím v hoteli so štyrmi hviezdičkami alebo v stane pod hviezdami. Podstatné je, že je to s osobou, na ktorej mi záleží. Nič viac nepotrebujem. Pretože on je ten najkrajší dar, aký môžem mať vo svojom živote. Človek, ktorý je mojím nebom, mojou oporou, skalou. Jeho náruč je pre mňa všetkým. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Myslel som si, že mi všetko odpustí

Vždy, keď si sa smial, tak som bola najšťastnejšou ženou. Každý jeden okamih s tebou bol pre mňa výnimočný. Nenachádzam tie správne slová, ako veľmi ma mrzí, že som ti ublížila a ukázala iba chlad. Bála som sa preukázať svoje city. Keď som ťa naposledy objala, tak som ťa mala objať silnejšie. 

Chýbaš mi, a to strašne… 

Ak by som však mohla vrátiť čas, správala by som sa inak. Ver mi. Viac by som si vážila to, čo som mala. Vždy tu budem pre teba. Vždy. Nech sa bude diať čokoľvek. Ak by sa to dalo zmeniť, starala by som sa o teba, varila by som ti to najchutnejšie jedlo s láskou, piekla ti koláče. 

Ukázala by som ti iný smer. Viac by sme v našom živote preciťovali iné a nevšedné okamihy. Išla by som s tebou aj na koniec sveta, ak by si chcel. Ukázala by som ti tie najkrajšie súhvezdia na oblohe.
Ak by som len mohla…
Čosi zmeniť…

Autor: Laura

Coverphoto: Photo by ROOTED STUDIO on Unsplash

Facebook komentáre