Minimálne raz v živote sa s touto otázkou každý z nás stretne, skôr či neskôr. Možno to bude v situácii, kedy nebude nutné, aby sme na ňu odpovedali. No myslím si, že je dobré, aby sme si na ňu vedeli odpovedať aspoň sami pre seba.
To, že si viem na túto otázku odpovedať, značí, že si uvedomujem, čím všetkým som si v živote prešla a čo všetko som zažila.

Viem hodnotiť, posúdiť a pozrieť sa s dnešným nadhľadom na všetky moje doterajšie kroky, ktoré ma priviedli až sem – k dnešnému dňu.

Aká je teda moja odpoveď?

Nie, neurobila by som nič inak. Vôbec nič…

Som vyrovnaná so všetkým, čo a ako som kedy urobila. Keďže som teraz spokojná, svedčí to o tom, že všetko, čo sa stalo v minulosti, bolo dobré tak, ako to bolo. Ak by bolo niečo inak, možno by som dnes bola iná aj ja a vôbec by som nebola šťastná.

Ak by som však mala možnosť vrátiť sa do minulosti, chcela by som iba prežiť niektoré momenty odznova. Rovnako ako vtedy, avšak s dnešnou zrelosťou, spolu s vtedajšou hravosťou.

pinterest.com

Precítiť niektoré momenty, vychutnať si určité chvíle… 

Zopakovať si to pekné a posilniť si tak dnešné spomienky, ktoré už nie sú také intenzívne a začínajú pomaly blednúť. Chcela by som sa aspoň na moment zadívať do očí, ktoré už tak intímne zblízka nikdy neuvidím.

Chcela by som počuť smiech človeka, ktorý mi ho už dnes nechce poskytnúť, a chcela by som držať za ruku niekoho, kto už nie je medzi nami.

Prechádzať sa miestami, ktoré sa časom zmenili a nezachoval sa ich pôvodný obraz. Nasadnúť na vlak, ktorý už vyradili z prevádzky, a dať si obľúbenú zmrzlinu z detstva, ktorá sa už roky nevyrába.

Povedať milovanému človeku ,,ľúbim ťa“  po prvýkrát a cítiť prvé motýle v bruchu…

Urobiť svoje dávne zlé rozhodnutia, ktoré v danej chvíli vyzerali ako to najlepšie, čo som mohla urobiť, plná nadšenia a vášne, istoty a neskôr sa z nich poučiť a sľúbiť si, že nie, už nikdy.

Ak by som sa vrátila v čase, urobila som všetko rovnako, pretože to som ja.

Prijala som samu seba, naučila som sa dôverovať si a mať sa rada, vychutnávať si každý moment života. Snažím sa žiť tak, aby som jedného dňa neľutovala, že som mala šancu, ktorú som nevyužila. Pretože aspoň za pokus to vždy stojí.

Autor: Jess

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Chcela by som...

Coverphoto: Photo by lucas wesney on Unsplash

Facebook komentáre