Ak miluješ viac, tak, prosím, odíď. A ak miluješ iba ty, tak potom doslova uteč. Myslím to vážne. Bez srandy. Pretože ak my ženy dokážeme niečím samy sebe skomplikovať život, je to práve týmto – snažíme sa druhých presviedčať, že im za tú lásku stojíme. Čakáme, prosíme, trváme na svojom, že tento boj o niekoho city úspešne vybojujeme do konca zakrývajúc si oči pred jedným dôležitým faktom – láska vzniká. Nevydupeme si ju, ak ju ten druhý necíti.

Skutočne netuším, prečo si v zásadných chvíľach nevieme (či skôr nechceme) pripomenúť, že to, kým sme, to, aké úžasné a hodné lásky sme, nemusíme nikomu dokazovať žiadnym presviedčaním. Pretože čo robíme, ak cítime, že sa nám nedostáva toho, čo dávame my?

unsplash.com

Dávame viac…

Už len z princípu… Ak by si to, čo sme niekomu preukázali predtým, náhodou dotyčný nevšimol. Ak by to náhodou prehliadol. Ak by to ešte nezaregistroval… Nevnímame to ako signál, že tadiaľto naša cesta nevedie, že sme stretli niekoho, komu sme do jeho sveta nezapasovali. Ak nám je jasne ukázané, že milujeme ako jediné alebo že milujeme omnoho viac, pritvrdíme. Lenže táto taktika je poriadne scestná, i keď pre nás ženy, bohužiaľ, nesmierne prirodzená.

Často zabúdame na jednu vec… Že láska nevzniká pod nátlakom. A také presviedčanie, dokazovanie svojej lásky a uháňanie niekoho, to svojím spôsobom nátlak je. Buď sa niekto zamiluje, alebo nie. Dovolím si tvrdiť, že nik z nás nepozná muža, ktorý by zostal s partnerkou len preto, že: „Naozaj ma má rada. Tak som teda s ňou.“ 

Ak sa to i stane, ak niekoho naozaj „presvedčíš“, že lásku, ktorú mu dáš ty, mu nedá nikto iný, koleduješ si o poriadny problém…

 Ako odplatu nedostaneš to, čo dávaš. Nestane sa z neho milujúci muž, ktorý svojimi citmi vyvažuje to, čo do vzťahu investuješ či prinášaš. Budeš mať muža, ktorý si len užíva benefity, ktoré mu vieš dať, a možno ti sem-tam nejakým gestom či slovom zalepí oči. Takže podčiarknuté a zhrnuté: Ak miluješ viac, odíď. Nechaj to tak. Nikdy to nebude mať šťastný koniec, pretože ak láska niečo potrebuje, je to obojstranná rovnováha citov.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Z lásky sa stala hra...

Určite si teraz vravíš, že sú i ľudia, ktorí sa do nás zamilujú na základe toho, že uvidia, čo pre nás znamenajú… Áno, máš pravdu. Málokedy láska vznikne na prvý pohľad a je ruka v rukáve. Väčšinou skutočne potrebujeme toho človeka spoznať, vytvoriť si k nemu nejaký vzťah a až potom zistíme, že sme vlastne zamilovaní. Lenže teraz vravím o takých prípadoch, kedy už nevieme ustriehnuť mieru čakania na tento moment – kedy i máme jasné indície, že z tohto obojstranná láska nikdy nebude, no i tak skúšame, koľko odmietnutí unesieme.

unsplash.com

Na záver ešte treba zodpovedať jednu otázku…

Prečo… Prečo to vlastne robíme. Prečo si včas nepovieme, že oukej, on zaľúbený nie je, pravdepodobne hľadá niekoho iného, a tak sa proste nezoberieme a neodkráčame hrdo preč. Prečo túto skutočnosť berieme ako niečo ponižujúce, ako fakt, ktorý sa jednoducho nemôže stať pravdou, pretože by inak cielil na naše najzraniteľnejšie miesta…

Odpoveď je jednoduchá… Pretože mienka druhých o nás formuje našu mienku o nás samých. Trochu nezrozumiteľná veta, ja viem. Proste ide o to, že si zo skutkov niekoho iného, odnášame i to, čo v nich skryté nie je – výpoveď o tom, či sme lásky hodné, alebo nie. A na tomto treba, milé dámy, dievčatá a ženy, popracovať… Skutočne netreba makať na tom, aby si niekto všimol našu lásku. Treba si uvedomiť, že ak nás niekto nevie milovať, nie je to naša chyba. Nie je to chyba nikoho. Bodka…

Veď ani ty by si nevedela milovať každého muža, ktorý by ti vyjadril svoje city. Niektorý z nich by sa ti páčil, niektorého by ti bolo ľúto, pri inom by si sa vôbec necítila komfortne… Neznamená to, že tí muži, ktorých si ty odpísala, nikdy lásku nenájdu… A takto to v živote chodí. Buď láska vznikne, alebo nie. Vôbec nie je potrebné o ňu roky bojovať.

Coverphoto: Photo by Zou Meng on Unsplash

O tom, ako sa vyrovnať so vzťahom, v ktorom city medzi partnermi nie sú v rovnováhe, je aj Miina kniha Stretni sám seba. Môžete si ju kúpiť priamo v našom eshope TU.

Facebook komentáre