Drahý muž, možno si sa aj ty, tak ako väčšina z nás, ocitol vo vzťahu, ktorý ti vyhovoval. Ona ti poskytovala pocit, že si jedinečný, že si pre niekoho centrom jeho malého vesmíru. Bolo o teba postarané, pretože – ako to už chodí – o tých, ktorí sa o nás nestarajú tak, ako by sme chceli, sa my staráme o to viac mysliac si, že sa raz niečo zmení. Možno práve zvažuješ, či ju miluješ a či je práve ona ženou, s ktorou prežiješ zvyšok života.

Buď teraz, prosím, k sebe úprimný. Čo cítiš, keď sa na ňu pozrieš? Lásku, ktorá nie je ničím ohraničená? Máš pocit, že ju miluješ každým dňom čoraz viac? Alebo to tak nie je? A ako sa cítiš, keď vidíš, že ona by pre teba urobila všetko? Si na ňu hrdý, pretože ty by si urobil to isté? Alebo máš kvôli tomu niekedy výčitky? Pýtaš sa sám seba, prečo to vlastne robí a je ti ľúto, že jej to nevieš oplatiť?

pinterest.com

Vieš si predstaviť, že by jej miesto raz zastala nejaká iná žena?

Ako vnímaš túto predstavu? Zaplaví ťa spokojnosť, horíš túžbou spoznať ten nový objav? Ak by ona teraz okamžite odišla z tvojho života a nahradila by ju tvoja vysnená žena, čo by si prežíval? Bojuješ pri tej predstave s bezmocnosťou? Desíš sa toho, že ju raz stratíš? Vravíš si, že ona je tvojím ideálom ženy? Alebo si sa pomysliac si na inú dokonalú ženu pousmial?

Ak nie je práve ona tvojou prioritou, prosím, nezostávaj s ňou. Nepripútavaj si ju k sebe a nedávaj jej každým dňom falošnú nádej. Pusti ju, nech môže aj ona raz nájsť niekoho, kto jej bude vedieť oplatiť všetko to, čo dávala tebe. Vie milovať a chce byť milovaná…

Áno, bude ju to bolieť. Zlomí ju to. Ale raz to musí prísť. Čím dlhšie s ňou budeš zostávať, tým viac spomienok jej dáš. Spomienok, na ktoré už nikdy nezabudne, a vždy, keď sa k nim vráti, pocíti bolesť, akú si ty nevieš ani predstaviť.

Nezostávaj s ňou len preto, že si nikoho lepšieho doteraz nenašiel…

pinterest.com

Nezaháňaj pocit samoty láskou, ktorá tebe nepatrí. Ak ju nemiluješ tak, že nad tým citom strácaš kontrolu, ak aj po rokoch vzťahu necítiš hrdosť nad tým, že sa zamilovala práve do teba, nezostávaj s ňou. Nevyužívaj ženu, ktorá ťa bezhranične miluje, na to, aby s tebou len prečkala čas, kým si nájdeš inú. Podľa teba lepšiu a dokonalú.

Prosím, nestoj v jej ceste za šťastím. Stal si sa jej prekážkou, ktorú ona teraz vníma ako pilier jej života. Navonok jej poskytuješ oporu, no sám vieš, že nebude večná. Jedného dňa ťa táto hra prestane baviť a ty jej zlomíš srdce natoľko, že už nikdy nebude schopné milovať. A jej svet zrazu príde o falošnú oporu, na ktorú bola roky zvyknutá.

Ak nie je tvojou prioritou, nechaj ju odísť. Zranenú a zlomenú. Raz príde na to, že si urobil to najlepšie, čo sa dalo. Raz to pochopí a povie si, že tá bolesť stála za to. Pusti ju zo svojho života, aby ona mohla žiť ten svoj. Teraz verí, že jej život si aj ty. No nemôže večne žiť v klame. Dovoľ jej, aby bola slobodná a rovnakú slobodu dopraj aj sebe. Prosím, už viac neplytvaj vaším časom a dovoľ, aby sa z vašej budúcnosti stala budúcnosť jej a tvoja. 

Autor: Sofia Z.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď ti chýba pocit, že miluješ

Coverphoto: reshot.com

Facebook komentáre