Už som sa zmierila s tým, čo sa medzi nami dvoma stalo. Snažila som sa, prosila som, modlila som sa, aby nikdy nenastal koniec. Ale jedného dňa som prišla na to, že niektoré veci neviem ovplyvniť. Proste sa stanú, aj keď bolia, a ja sa im nevyhnem. Sú prirodzenou súčasťou môjho života, tak ako všetky pekné okamihy…

Aj bolesť bola prirodzená. Presne tá bolesť, ktorú som cítila, keď som zistila, že som bezmocná. Bezmocná voči všetkému, čo sa v mojom živote dialo. Je to obdobie, ktoré ma naučilo pokore a ktoré mi ukázalo, že môžem byť vďačná za všetko, čo mám, pretože nič nie je samozrejmé.

Nikdy nezabudnem na tú vetu…

pinterest.com

Vyslovil si ju raz, keď sme boli spolu a ja som sa chcela rozprávať. O nás dvoch… A ty si sa tomu rozhovoru dlho vyhýbal, no vtedy si už nemal kam ujsť. Na moju otázku, ako to teda medzi nami je, si mi odpovedal…

Že ma asi miluješ. Že ma máš asi rád, ale musíš ešte veľa vecí pochopiť, veľa si toho v sebe ujasniť.

Tie slová ma boleli. Prišla som na to, že koniec sa blíži a to „asi“, ktoré si vyslovil, mi doslova rozrezalo srdce na dve polovice. Ak by si vtedy mlčal a odišiel, myslím, že by ma to bolelo o niečo menej.

Ak niekto pochybuje o tom, či miluje, v skutočnosti nemiluje. Iba to hrá, pretože sa s nami len cíti dobre. Ale to je, žiaľ, všetko… Láska to nie je. Tá je rozpoznateľná hneď a žiadne „asi ťa milujem“ v pravej láske neexistuje.

Neviem, či tí ľudia, ktorí lásku iba predstierajú, vedia, aké dôsledky to môže zanechať…

Možno ešte nikdy nepocítili, aké to je milovať a nebyť milovaní, alebo raz boli zranení natoľko, že už nevedia cítiť nič. Inak si neviem vysvetliť, prečo to robia. Prečo sa zahrávajú s citmi niekoho iného, kto ich oddane miluje. Prečo si radšej zvolia žiť na chvíľu v klamstve a predstierať, že chcú byť vo vzťahu.

pinterest.com

Vieš, ak pochybuješ, či ma miluješ, nie je to láska. Dnes už neverím, že si to vtedy myslel vážne, že si sa strácal v tom, čo cítiš, a potreboval si si to v hlave aj v srdci upratať.

Dnes už viem, že si sa so mnou iba zaplietol a ja som sa stala obeťou tvojej hry. No stále mi nie je jasné, či si to robil s pocitom, že mi ubližuješ, alebo si si myslel, že ma nijako nedokážeš zraniť.

Chcela by som, aby každý, kto sa len pohráva s citmi iných, vedel, že to nie je len tak. Aby si uvedomil, že tomu druhému človeku spôsobuje obrovskú bolesť, z ktorej sa on tak skoro nespamätá.

„Asi ťa mám rád“ bolí viac než odmietnutie. „Asi ťa mám rád“ dokáže milujúceho človeka zničiť…

Autor: Anonym

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bol si...

Coverphoto: Photo by Fezbot2000 on Unsplash

Facebook komentáre