Počúvať neustále otázky typu: A ty čo? Kedy sa vydáš? Ako to, že si stále sama? 

Skutočne je tak potrebné sledovať štandardy, že v tomto veku by žena mala byť vydatá a mať deti?
Je to tak životne nutné zaoberať sa životom niekoho iného?

Možno je takto spokojná. Možno všetko, čo potrebuje, je byť sama sebou. Čo rozhodne je. Nepotrebuje sa pretvarovať len preto, aby sa páčila iným. Len preto, aby sa usadila. Možno je jedna z tých žien, ktoré potrebujú viac času. Viac času na sebarealizáciu, na spoznávanie svojich hodnôt, na spoznávanie svojich vášní či záujmov.

unsplash.com

Žena, ktorá sa kedysi sklamala, ktorá sa prispôsobovala, ktorá milovala…

Ktorá si myslela, že už mala domov. A možno má strach. No a čo? Je však už iná. Taká, ktorá sa poučila z minulosti a je silnejšia, ako kedy bola. Ktorá dávala lásku bez toho, aby jej bola opätovaná. Dnes robí, čo ju baví, čo jej robí radosť, a táto energia ju posúva ďalej. Pevne verí, že jej ukazuje správnu cestu.

Možno je sama, ale nie je osamotená. Ak sa niekomu podarí preskočiť múr okolo jej srdca, môže si byť istý, že sa von už nedostane. Že tam navždy ostane, pretože ten, komu sa to podarí, bude jedinečný. Bude podporovať jej sny, podporovať ju v ich plnení, nebude ju brzdiť, ale bude jej ďalším pohonom a podporou.

Nepotrebuje sa ponáhľať…

Verí, že čo má prísť príde a už neľutuje žiadny okamih. Usmieva sa, pretože vie, že deň bez smiechu je ničím. Je to premárnený čas. Je to čas smútku a ona smútiť už nechce. Chce sa smiať, chce sa baviť, chce napredovať, chce jednoducho žiť. Bez akýchkoľvek otázok či odpovedí. Pretože dnes jej je lepšie bez tých odpovedí, na ktoré kedysi čakala.

Ak niekto začne milovať túto ženu, musí chápať, že potrebuje čas a pochopenie. Potrebuje pochopiť, že ju niekto miluje, potrebuje to cítiť, pretože po všetkých sklamaniach, ktoré tu kedy boli, je to ťažšie. Už sa nepoddáva letmému pocitu, slovám, ktoré sú bezduchým vyjadrením, ilúziám, ktoré ju vedú do prázdna. Nečaká, že stretne šťastie, pretože je šťastná tu a teraz. S tým, čo má a tam, kde je.

unsplash.com

Ak sa ťa raz rozhodne milovať, môžeš si byť istý, že si vyhral…

Pretože sa to veľmi dlhý čas nepodarilo nikomu a už sa ani nepodarí.
Pretože to budeš ty, ktorý mal prísť a ktorý za tými múrmi už zostane. 

Ak sa raz rozhodne otvoriť ti srdce, dokáž jej, že sa rozhodla správne.
Ak sa raz rozhodne…
Bude to to správne rozhodnutie…

Autor: www.wewepise.com

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Raz to bude navždy...

Coverphoto: Photo by Joseph Menjivar on Unsplash

Facebook komentáre