K tejto téme by mala čo-to povedať asi každá jedna z nás. Ja však cítim, že u mňa to stále neutícha a mám ešte čo povedať tomuto svetu. Chcem odhaliť svoje rany a podeliť sa o ne s vonkajším svetom. Možno aj preto, že ak toto isté niekto zažíva, nechcem, aby si myslel, že je v tom sám… Nikdy nie si na problémy sama. Navštívila som už asi všetky fázy, alebo teda skôr ich navštívilo moje sebavedomie… Raz hore, dolu, hore, dlhšie dolu a takto to išlo ako na húsenkovej dráhe. 

Vôbec nechcem pôsobiť dojmom, že sa ľutujem, práve naopak. Cez to všetko, som stále tu a ešte silnejšia. Nikdy som sa nevzdávala – síce nie vždy som mala tú pravú dušu bojovníka, ale potom som sa vzchopila a išla som si tvrdohlavo za svojím. 

unsplash.com

Začalo sa to tým, ako som ja všetko pokazila… 

A dokonca všetko, čo sa stalo, tomu som bola na vine… Začala som si to po čase namýšľať aj ja sama – že som neschopná a všetko, čoho sa chytím, pokazím. Premýšľala som i nad tým, či som uderená na hlavu ja alebo tá druhá strana. Dodnes som však neprišla na odpoveď. 

Nehnevaj sa, ale vážne neviem, čo som ti také urobila, že sa musíš ku mne takto správať. Snažila som sa byť k tebe vždy milá a dobrá. Máš potrebu ma ponižovať preto, lebo môj otec ma nechal? Alebo preto, že sa na mojej výchove podieľali aj babka s dedkom? 

Vieš, nemusí mať pravdu vždy iba jedna strana…  

Niekedy to je aj o vzájomnom tolerovaní sa a kompromisoch. Podľa mňa by mal mať každý z nás pred sebou zdravé zrkadlo, nesúdiť a nepozerať sa na druhých pomedzi prsty. Každý z nás má v sebe nejakú negatívnu vlastnosť, ale budem sa snažiť na nej zapracovať a nie si svoju frustráciu vybíjať na niekom inom a nevinnom. 

Bola som úprimne z tohto všetkého unavená a smutná a pýtala som sa samej seba, že prečo práve ja. Následne som si povedala, že názory druhých a ich argumenty nemôžu ovplyvňovať môj deň a stav mojej nálady. Staviam si svoj svet, v ktorom mi viac nebude záležať na názore druhých ľudí, ale iba na tom mojom. 

unsplash.com

Nik nevie, čo sa odohralo v mojom živote a hlavne v mojom vnútri… 

Nič na tom sebecké nie je, ak sa dáš ty sama na prvé miesto, nezabúdaj na to, prosím. Je to nesmierne dôležité. Ich názory teba neuživia a tu je aspoň dôkaz toho, že robíš niečo lepšie ako druhá strana. Najdôležitejšie je sa nad všetkým povzniesť a povedať si, že ti to nestojí za to, aby si si ty ničila svoje zdravie a kazila si svoj deň. 

Drahá, práve preto hlavu hore. Nasleduj svoje sny, miluj samu seba, pracuj na sebe. Prežívaj každý jeden okamih tvojho života naplno. Vychutnávaj si to najlepšie jedlo na svete. Vstávaj tak, aby si stihla ranný východ slnka. A ak budeš opäť počuť, že si tou zlou, tak ver mi, že robíš niečo oveľa lepšie ako druhá strana a nad týmto názorom sa iba pousmej. 

Autor: Anonym

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Naučila som sa bez teba žiť

Coverphoto: Photo by Adam Zvanovec on Unsplash

Facebook komentáre