Ak niekoho zlomíš časť jeho úlomku, vždy sa odrazí do teba. Zlomil si ma, zničil si ma. Dal si mi pocit, že ti na mne záleží, že sa ti páčim, že by si ma možno i chcel. Možno… Neviem, prečo si sa správal tak, ako si sa správal, neviem, prečo si mi písal veci, čo si písal, neviem… Už na tom nezáleží. Dni sa premenili na mesiace a ty si bol stále viac ticho. Tvoje ticho sa menilo na nezáujem a tvoj nezáujem ma bolel. Snažila som sa k tebe dostať, snažila som sa ti povedať aspoň niečo… Snažila. 

Tvoje správanie ma úplne zničilo. Lebo som verila… Verila som tebe, verila som sebe a v neposlednom rade som verila nám. Myslela som si, že sme konečne našli obaja niečo, čo sme chceli, na čo by sme si dávali pozor a čo by sme si vážili. Keď sa naše oči stretli, všetko bolo v poriadku, všetko bolo tak, ako malo byť, všetko bolo jednoducho „všetko“, bola to láska… 

unsplash.com

Nie…

Nebola to láska. Láska nevzniká z jedného momentu. Vzniká z momentov. A tie sme ty a ja nemali. Verila som v ďalšie momenty, verila som tebe. Avšak ukázalo sa, že si naozaj ten, za ktorého som ťa pokladala. Si ten, ktorý sa na druhý deň tvári, ako keby sa nič nestalo. Si ten, ktorý mi zlomí srdce. Si ten, ktorý ma bude ignorovať. Si ten, ktorý rozprával pekné slová, aby sa dostal tam, kde sa nedostane ktokoľvek, avšak nečakal si, že sa dostaneš ešte ďalej. Si ten, kto sa bude tváriť, že neexistujem. Si ten, ktorý ma zraní. Si ten, ktorý na mňa zabudne a odkráča.

Pomaličky si sa vzďaľoval – tak, aby som si to nevšimla, pomaličky si mi lámal srdce, lebo ak to bude po kúskoch, tak to nepocítim, avšak každá prasklina bolela viac, než si vieš predstaviť. A pokiaľ sa objaví viac praskliniek na jednom mieste, čo sa stane? Praskne to celé. A presne to sa stalo so mnou, prasklo mi srdce, poranilo dušu, ale nezlomilo. Moje srdce si nepraskol ty, spôsobili to trhlinky, ktoré si svojím ignorovaním, nezáujmom, svojou komunikáciou spôsoboval. Ale tebe na tom nezáležalo, videl si len svoj život a svoju vidinu. 

unsplash.com

Bol si zlomený láskou, tak si zlomil prvého človeka, ktorý ti lásku ukázal… 

Hľadala som v sebe chyby, hľadala som chyby, ktoré som urobila či možno neurobila a mala som. Obviňovala som sa, nariekala, ale nevzdávala. Nie som človek, ktorý sa vzdáva. Verila som, že možno… Verila som, že tam bola štipka lásky… Verila…

Ak neveríme v lásku, tak neveríme v nič. Ak neveríme, že láska neumiera, tak potom si lásku ani nezaslúžime. Ak neveríme v lásku, neveríme v nádej, neveríme v druhé šance, neveríme očiam, neveríme srdcu, neveríme duši. Verila som, dúfala som, snažila som vtlačiť tam lásku… Niekde, kde láska nikdy nebola. Strácam hlas, plačem… Moje srdce sa premenilo na zápalku a pomaličky dohorievalo, potrebovalo len štipku kyslíku, potrebovalo teba. A ty si sa zrazu zaľúbil. Zrazu si žiaril, zrazu sa tvoje oči smiali, zrazu si sa usmieval, zrazu tu bola nádej.

A v tom momente sa mi zlomila duša…

V momente, keď pocítite nádej, v momente, keď veríte, že by vám niekto dal ten kúsok lásky, o ktorý stojíte, o ktorý sa modlíte, o ktorý ste žiadali, ktorý prišiel, po všetkých tých ťažších nociach, po tých slzách, po tých nociach, kedy som len písala, po tých všetkých dňoch, keď som ho všade hľadala, po tom všetkom prišla tá nádej, tá láska, ten pocit. Rozhodla som sa za ním bežať, zo všetkých síl, ktoré som ešte mala, s toľkou radosťou, s toľkou láskou. 

Lenže keď som k tebe dobehla, stojíš tam s inou. Bozkávaš ju, ako si bozkával mňa, objímaš ju, si šťastný. Neexistuje láska z jedného momentu, avšak existuje rozbitie duše z jedného momentu, a to bol ten moment. Kedy sa mi rozbila moja duša, ktorá celý ten čas kričala len tvoje meno. Stála som tam, nevidel si ma, nechcel si ma vidieť, nezaujímala som ťa, ignoroval si ma… Pomaličky si padal do jej očí, zatiaľ čo z mojich padali slzy. 

unsplash.com

Všetko to bolo ilúzia… 

Všetko to bola hra, všetko to bolo len o tom, aký chlap nie si. Odišli ste spolu, držali ste sa za ruky, usmievali ste sa a pozerali na seba tak skutočne. Dochádzajú mi slová, lebo moje telo ovláda len bolesť, bolesť mi diktuje, čo napísať, cez slzy nevidím, čo píšem či nepíšem. Na jeden moment som vnímala lásku, na jeden moment som verila, na jeden moment som sa nechala viesť, na jeden moment… 

Na jeden moment sa všetko rozpadlo, na jeden moment, aby si s ňou mal kopec momentov, aby si s ňou mal lásku – tú, ktorú sme my nikdy nemali. Úlomok mojej duše prenikol do tvojho srdca, lebo keď zlomíme niekoho dušu, poznačí to náš život, i keď o tom možno netušíme, zničili sme to najčistejšie, to najvzácnejšie. 

Žiaden čin nezostane nepotrestaný…

Neprajem ti nič zlé, práve naopak – prajem ti len to najlepšie, lebo o tom je láska. Lebo o tom sú vzťahy, lebo o tom je tento svet. Veriť v lásku, akúkoľvek, aj v takú, ktorá bola len na jeden moment. Niekto potrebuje milión momentov, niekomu stačí jeden pohľad. V tebe sa zrodila túžba, v tebe sa zrodil pocit cítiť sa lepšie, v tebe sa zrodil pocit zabudnúť na sekundu, v tebe sa zrodil pocit mať niečo, čo si nemal. A vo mne len jeden… Jeden čistý… Vo mne sa zrodil len pocit – láska.

unsplash.com

Zničil si ma a viem, že si nechcel. Našiel si si inú a pre teba lepšiu a viem, že si to neplánoval. Nikdy si nič necítil, aj keď som si istá, že si chcel. Nebol si muž, aby si veci vysvetlil a urovnal. Nebol si ten, kto by ma vedel a chcel mať v živote. Vybral si si tú ľahšiu cestu, vybral si si cestu, kde ma nikdy neuvidíš. 

Vybral si si cestu, kde zlomíš niekoho dušu, aby si inú získal…

Poznačil si svoju dušu mojou pre tvoje srdce. Verím, že to za to stálo a vždy bude stáť. Verím, že pozerať sa na mňa ako plačem, ťa nebolí… Čo si vlastne nahováram, ty sa na mňa už dávno nepozeráš. Moja duša na teba kričí, tvoja duša sa na sekundu otočí, ale nechce ma vidieť, lebo momentálne stojí pred ňou srdce a rozum a to je pre teba viac ako duša. Stoja pred tebou mnohé momenty, tak sa nebudeš predsa otáčať za jedným. 

„Your soul will always have mark of my soul, never forget on it. It will follow you everywhere you will go, to infinity your days.“

Nebola som pre teba tá pravá,
aj keď som bojovala ako dravá.
Nechcel si ma zlomiť, predpokladám,
aj keď sa opaku priveľmi obávam.
Na mojom srdci i duši ti nezáležalo,
čo ma veľmi šokovalo,
všetko mi ťa pripomínalo,
moje srdce to nevydržalo,
asi by to i tak nefungovalo.

Autor: browneyes

Coverphoto: Photo by Anton Darius on Unsplash 

Facebook komentáre