Mala by byť žena silná? Čo to vlastne znamená, ak niekto povie, že táto žena je silná? Občas sa nad tým zamyslím a vždy prídem k rôznym záverom. Viem, že sa môj názor nemusí stotožňovať s tým vaším, no ja si silnú ženu predstavujem ako bytosť, ktorá tak veľa pochopila… To, čo jej chýba, nehľadá v druhých. Menej prosí a viac pozoruje či počúva. Nebojí sa povedať nie. Neprepadne panike, ak sa vyskytne nejaký problém. Zachováva si svoju krehkosť, a práve preto ju ukazuje len tým najbližším. A takto by som mohla menovať donekonečna…

Sila ženy môže mať mnoho definícií a budú sa líšiť v tom, ako sa ten, kto ich vysloví, pozerá na svet. Veď neraz sa stáva, že to, čo jeden považuje za slabosť, iný vníma ako výsadu. A tak sme dnes pre vás pripravili citáty, ktoré silnú ženu definujú. Verím, že ak si ich prečíta žena, ktorá o svojej sile momentálne pochybuje, dokážu ju nasmerovať správnym smerom.

Len máloktorá žena počuje slová, ktorá jej šepká život: „Raz budeš šťastná, no ešte predtým ťa naučím, ako sa stať silnou a nezlomnou.“ A tak väčšina z nich bojuje a dovolí, aby namiesto získavania strácali to najpodstatnejšie, čo majú.

Prajem si, aby sa každá žena ešte predtým, ako začne milovať muža, zamilovala najprv sama do seba. Pretože len vtedy by si dvakrát rozmyslela, komu venuje svoj čas, srdce a starostlivosť.

Vnútorná sila je niečo, čo sa nedá zmerať. No jej veľkosť dokážeš rozpoznať vtedy, keď pozoruješ, ako sa žena správa k tým, ktorí ju vnímajú len ako jednu z viacerých možností. Zatiaľ čo iné ženy vyvíjajú úsilie, chcú sa stať dokonalejšími, krajšími a lepšími, aby niečo dokázali sebe i iným, tie najsilnejšie sa pousmejú a bez slova odídu.

Svoju najväčšiu silu žena objaví vtedy, keď si uvedomí, že jej sila nie je závislá od iných a že všetko, čo cíti, dokáže ovplyvniť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prepáč, už to nie je o tebe

Postupne ako si budeš plniť svoje sny, v očiach druhých budeš vyzerať úplne inak. Budeš „príliš.“ Príliš samostatná, príliš svojbytná, príliš silná… Každý si vyberie niečo, čoho sa zľakne, a bude ti to vyčítať. Najmä muži, na to sa priprav. Akonáhle si pôjdeš za svojím, ich záujem klesne. Budeš pôsobiť, akoby si žiadneho muža nepotrebovala, a s tým sa dokáže vyrovnať iba naozaj silný chlap. A tak ťa prosím… Nezvoľňuj. Nepodľahni tomu, že si už dlho sama. V žiadnom prípade nezhadzuj klenoty zo svojej koruny len preto, aby ju muž bol schopný uniesť. Nepotrebuješ menšiu korunku. Potrebuješ len stretnúť muža s veľkými dlaňami, ktoré tvoju korunu ponesú, a srdcom, ktoré pochopí, akú výnimočnosť stretol.

Žena je zvláštna bytosť. Niektoré z nich sa dokážu ráno usmievať, akoby vôbec predchádzajúcu noc celú nepreplakali.

Tie najsilnejšie ženy si získaš len ťažko. Prekážky, ktoré prekonali, ich naučili, aká je ich hodnota. Už neveria sľubom, vedia rozlišovať slová od skutkov a pravosť od faloše.

Jedna múdra žena raz povedala: „Môžem sa na to, viete čo…“ A žila šťastnejšie ako kedykoľvek predtým.

Cieľom feminizmu nie je podnecovať ženy k tomu, aby sa stali silnejšími. Ony už silné sú. Cieľom tohto hnutia je naučiť spoločnosť, aby sa tejto sily nebála a prijala ju ako niečo, čo k ľudstvu neodmysliteľne patrí.

Aká je to silná žena? Je to žena, ktorá v sklamaniach a v bolesti našla svoju silu namiesto toho, aby týmto chvíľam odovzdala tie najdôležitejšie kúsky seba samej.

Najsilnejšia je taká žena, ktorá sa nebojí odhaliť svoje slabosti, pretože vie, že aj ony patria k nej, rovnako ako jej sila.

Niektoré ženy sa prekážok boja. Niektoré na ne s hrdosťou spomínajú ako na niečo, čo z nich vytvorilo ženu, akou sú dnes.

Facebook komentáre