Milý muž, čo vo svojom živote hľadáš? Odpovedz mne a aj sebe úprimne. Aké sú tvoje priority? Čo hľadáš v nej? V žene? Čo si ochotný vzťahu obetovať? Čo si ochotný obetovať žene, s ktorou chceš prežiť celý život?

Neviem, aká bude na prvý pohľad. Každého bolesť mení inak. No môžem ti povedať, aká bude vo svojom vnútri. Nebude to žena, na aké si zvyknutý. Bude to výzva. Nebude to ľahké a nie vždy to bude pekné a pokojné. Bude to boj. Možno aj každý jeden deň. Bude to komplikované a ťažké.No niečo ti poviem. Ak sa zamiluješ do ženy, ktorá si prešla peklom, zistíš, čo je to skutočná láska… Zažiješ pocit, aké to je, ak si pre niekoho stredom vesmíru. Aké to je byť dôvodom, prečo sa niekto každý deň usmieva. Aké to je byť niekoho zmyslom života…

Takáto žena ťa nebude využívať kvôli peniazom. Život ju naučil byť samostatnou a na nikoho sa nespoliehať.

Táto žena nebude riešiť hlúposti a nebude ťa chcieť meniť. Ak si ťa raz vybrala, tak veľmi dobre vie prečo. Bude ťa naozaj chcieť presne takého, aký si.

Táto žena ťa nebude obmedzovať a dusiť. Je zvyknutá žiť sama a potrebuje priestor pre seba, svoje sny, svoje plány a svoju prácu. Dokáže oceniť čas, ktorý potrebujete stráviť osamote.

Táto žena ti nebude robiť hysterické a žiarlivostné scény. Vie, aká je jej hodnota, a nepotrebuje v živote nikoho, kto ju nevie oceniť.

Táto žena hľadá niekoho, koho by mohla úprimne milovať. Hľadá niekoho, kto dokáže úprimne milovať ju. Po tom všetkom. S tým, aká v skutočnosti je.

Táto žena je unavená z hlúpych hier. Pozornosť venuje len dôležitým veciam a na banality neplytvá energiou.

weheartit.com

Ak budeš mužom, ktorý si to zaslúži, bude ťa milovať oddane a bezhranične. No ak jej ublížiš, ver mi, nebude kričať. Nebude ti robiť zo života peklo. Ona sa zdvihne a odíde. Nepotrebuje byť tam, kde sa cíti nechcená alebo ponižovaná. Odíde z tvojho života bez slova.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Poď so mnou kráčať v daždi

Táto žena vie, na čom záleží.

No musíš tiež vedieť, že má v duši tmu a potrebuje len, aby si bol jej svetlom. Nemusíš byť hrdina. Nemusíš byť dokonalý, najkrajší, najlepší a neviem, aký úžasný. Nemusíš stále vedieť, čo máš povedať. Ona veľmi dobre vie, že v niektorých momentoch slová nič neznamenajú. Len tam pre ňu buď, prosím.

Prosím ťa, neotáčaj sa jej chrbtom, keď si tá temnota nájde cestu na povrch. Nedávaj jej viac dôvodov veriť, že ľudia sú všetci rovnakí. Rovnaké špiny bez chrbtových kostí.

Prosím ťa, len ju drž za ruku. Zober ju do náručia a drž ju tak pevne, ako len budeš môcť. Drž ju, kým neprestane plakať. Drž ju, kým sa opäť normálne nenadýchne. Hlaď ju po vlasoch. Daj jej pocítiť, že to, čo prežíva, zvládnete spolu. Že nie je sama… Nič viac.

Vždy jej povedz svoj názor, ocení ho oveľa viac ako bezhlavé prikyvovanie.

Ak sa začne bezhlavo smiať, nechaj ju… Smeje sa tak málo.

Nauč sa vidieť za jej hnevom únavu a bolesť. Hovor s ňou. Pýtaj sa jej, aký mala deň.

Miluj ju a buď sám sebou. Ak sa ti bude občas zdať, že je sebecká, povedz jej to. Zdôver sa jej s tým. Ona je totiž naučená dávať na prvé miesto seba. Lebo musela. Lebo by inak neprežila. Nevyčítaj jej to. Nauč ju, aké to je, byť znovu niekoho súčasťou…

Ak hľadáš oddanosť a pravý význam slova láska, táto žena bude tvojím osudom, drahý muž. Pochopíš pri nej život a nájdeš skutočné šťastie, pretože ona nevie, čo je to povrchnosť. Ide do hĺbky. Cíti skutočné veci a zrada sa jej hnusí viac ako čokoľvek iné…

Len ťa prosím, neutekaj od nej pri problémoch… Jej láska ti ťažké chvíle vynahradí mnohonásobne.

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre