Na svete existujú dva typy ľudí. Jeden typ sa nechá viesť srdcom a ten druhý hlavou. Racionalisti a na druhej strane tí, ktorí uprednostňujú pocit. Lenže niekedy to nie je také jednoduché. Dievča, ktoré sa bojí vlastného srdca podvedome inklinuje k citlivejšej stránke svojej osobnosti. No takéto dievča bolo nútené vytrénovať samú seba k tomu, aby verilo viac rozumu ako svojim citom. Pretože tie ju, bohužiaľ, viac krát v živote sklamali. Musela to urobiť, aby prežila.

Táto žena navonok vyzerá silná a vyrovnaná. Dokonca je pre druhých vzorom a inšpiráciou. No keď sa za ňou zatvoria dvere, vypustí na povrch svoje zúfalstvo a slzy, ktoré sa naučila tak dobre skrývať. Pretože táto žena nemôže, nie že by nechcela, povedať čo vlastne cíti. Jednoducho to nedokáže vysloviť nahlas.

Táto žena nie je žiadnou idealistickou víziou, ktorú možno máš. S ňou to nebudeš mať jednoduché, ako si možno predstavuješ. Ona má totiž strach. Niekedy sa až desí toho, že bude zranená. Možno sa ešte viac bojí toho, že už viac nie je schopná dôvery.

Dôvery voči tebe, a čo je horšie, dôvery voči sebe samej. Často krát si nie je istá ani tým, či môže dôverovať svojim túžbam, svojím vlastným pocitom a svojím inštinktom.

Táto žena sa bojí toho, že jej povieš „ver mi“ a ona toho nebude schopná, aj keby veľmi chcela. Táto žena vôbec nie je vnútri mŕtva. Práve naopak. Je plná pocitov, ale dobre uzamknutých niekde v kútiku jej duše. A má strach z toho, čo sa stane, keď ti dovolí dostať sa príliš blízko. Keď dovolí hocikomu aby videl, čo sa v nej skrýva. No najviac sa bojí toho, čo sa stane, keď to uvidí ona sama.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Silná žena vraví zbohom trochu inak

Takže nie. Nie je ako iné ženy.

Nezačne ti veriť len preto, že jej povieš, že môže. Nebude ti veriť len preto, lebo toho máte veľa spoločného a bude sa s tebou cítiť dobre. Nezačne ti veriť len preto, že jej povieš svoje tajomstvá ako prvý. Neotvorí sa ti len preto, že vyzeráš ako ten správny človek. To jej nestačí. Táto žena je obozretná a opatrná. Podvedome vo všetkom hľadá nejaký háčik. Nie úmyselne. Môžeš mi veriť. Proste to tak je…

Ale vieš čo je najlepšie na žene, ktorá sa bojí svojho srdca? Ak sa raz rozhodne, že ti predsa len ukáže svoju dušu, nájdeš v nej niečo úžasné. Niečo, čo možno celý život hľadáš. Množstvo lásky, ktorú sa tak dlhú dobu bála niekomu dať. Možno získaš ženu na celý život. Možno priateľa na celý život. Puto, ktoré je dnes skutočne vzácne. Bude to chcieť čas. Veľa času, no prosím ťa nevzdaj to s ňou. A hlavne, prosím každého, aby takejto žene viac neublížil, ak ho pustí do svojho sveta. Pretože potom už takú šancu možno nebude schopná viac nikomu dať.

cover foto: www.pexels.com, foto: www.weheartit.com

Facebook komentáre