Nemyslím si, že v láske nám dokážu ublížiť len naši partneri. Niekedy im v tom celkom ochotne pomáhame… Tým, že príliš dlho veríme. Že si nechceme priznať, aká je pravda. Že podľahneme pocitu, že si nič lepšie a krajšie nezaslúžime. Že sa necháme obalamutiť rečami namiesto toho, aby sme sa konečne pozreli, aká je výpovedná hodnota jeho či jej činov… A tak sa zraňujeme i my sami, hoci nevedomky a s tým najlepším úmyslom.

Dnes sme si pre vás pripravili citáty, v ktorých nájdete úlomky našich ponaučení. Ponaučení, ktorým sme sa chceli všemožne vyhnúť, no predsa nás neminuli. Prišli sme na ne cez slzy, cez sklamania, cez bolesť… No o to viac sú dnes, po niekoľkých rokoch, pre nás tieto ponaučenie silnejšie a cennejšie. 

… … … … …

Dlho mi trvalo, kým som pochopila, že nemôžem deliť ľudí na dobrých a zlých. Tí zlí ľudia, ako som ich predtým nazývala, jednoducho v danej chvíli neboli schopní urobiť nič viac, len mi ublížiť. A to si viac ako hnev zaslúži poľutovanie…

Už dávno som mala pochopiť, že to, ak niekoho milujem, nemôže byť ospravedlnením pre všetky jeho činy, ktoré mi ubližujú.

Najprv sa musíme stratiť v niekoho slovách, aby sme pochopili, že jediné, na čom by nám malo záležať, sú činy.

Dnes by som nebola s niekým, kto moju lásku využíva na to, aby mi komplikoval môj život.

Milovala som. Potom som milovala ešte viac. Verila som, že sa zmení. Odpúšťala som. Hľadala som ospravedlnenia. Dopriala som tomu vzťahu čas… A potom som si uvedomila, že vzťah nemôže niesť na pleciach iba jeden človek.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré vám do nového roka dodajú dávku inšpirácie, sily či energie a dokážu vám, že na plnenie vašich snov nemusíte čakať...

Naučila som sa niektoré veci proste prijať. To najhoršie, čo som sama sebe mohla robiť, bolo trápiť sa pre niečo, čo nikdy nedokážem zmeniť.

Mojou najväčšou chybou bolo, že som strácala čas s tými, ktorí pochybovali o mojej hodnote, namiesto toho, aby som ho trávila s osobami, ktoré ju objavili už dávno.

Byť sama sebou je tvoje právo, tvoja výsada, tvoje najlepšie rozhodnutie. Tak, prosím, čo najskôr zabudni na človeka, pri ktorom cítiš opak.

Prosím, ešte predtým, ako si definitívne uzatvoríš svoje srdce, prijmi skutočnosť, že nie všetci ľudia sú rovnakí. Nie každý vie milovať tak čisto ako ty. A nie každý ti chce ublížiť tak, ako ti ublížil on.

Nikdy nenaleť človeku, ktorý sa objaví vždy, keď si začínaš myslieť, že ťa už všetko prebolelo.

Musíš sa naučiť vyhadzovať zo svojho života všetko nepotrebné… Spomienky, ktoré bolia. Veci, ktoré ti zavadzajú nielen doma, ale aj v duši. Ľudí, ktorí ti nikdy nič dobrovoľne neodovzdali, no od teba neustále niečo žiadajú.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre