Dokonalá žena je výmyslom doby. Každá, aj tá najprimitívnejšia spoločnosť má vytvorenú konkrétnu predstavu o ideálnej žene. Sme ovplyvňované médiami, hrubými dámskymi magazínmi, ktoré nám diktujú, ako by sme mali vyzerať, ako sa správať a čo by sme mali robiť preto, aby sme boli čo najdokonalejšie.

Ale to, že nemôžeme vyzerať skvele, keď sa tak necítime, to už nepovedia. Je jedno, čo sa odohráva v našej duši, čo cítime alebo čo prežívame. 

pinterest.com

Nezáleží na tom, čo sa nás dotklo, čo nás v skutočnosti zaujíma, hlavne, že sme celý deň dokonale upravené a krásne sa usmievame.

To je predstava spoločnosti.

A mnohé tomu, chtiac – nechtiach, podliehame. Potom sa bojíme skutočne ukázať svetu, aké sme. Pretože by sme mohli byť zrazu iné ako ostatné a premýšľame, ako by reagovala spoločnosť. Je pravdepodobné, že by nás ľudia neprijali a označili by nás za ,,divné.”

A hoci sme v niektorých veciach rovnaké, veď predsa sme ženy, nebuďme rovnaké až príliš. Práve tá časť nášho správania, ktorá je odlišná od ostatných, je dôvodom, aby si nás ľudia zapamätali. Dôležité je nechať vyniknúť to, v čom sme výnimočné. A nebáť sa reakcie spoločnosti. Spoločnosť to prežije! Napokon… sme ženy, tak prečo by sme si nemohli dovoliť luxus – byť samy sebou? 

Prednedávnom som sa prechádzala po meste a za mnou kráčala skupinka mladých žien. Bavili sa o náušniciach a to tak nahlas, že sa to nedalo nepočuť. Jedna z nich práve vravela, že má veľmi rada dlhé náušnice, ale predsa ich nebude nosiť, keďže sa už nenosia. Tiež milujem dlhé náušnice, ale ani by mi nenapadlo prestať ich nosiť len preto, že nie sú práve ,,in.” To je len jedna z množstva ukážok, ako nás ovplyvňuje spoločnosť – módou.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Občas nerozumiem ani sama sebe

Koľkokrát sme premýšľali nad tým, že by sme si mali kúpiť tú, či onú vec len preto, že ju majú všetky okolo? A prečo vlastne? Pre lepší pocit? Lebo to vôbec nebolo preto, že by sa nám daná vec naozaj páčila…

pinterest.com

Naozaj nám v istom veku musia ostatní pripomínať, že už je čas vytvoriť si vlastnú rodinu? Čo ak to nechceme? Ak sa venujeme práci, sme kariéristky, ak rodine, tak sa automaticky zaraďujeme do kategórie ,,žena patrí do kuchyne.” A potom sú tu ony: výnimočné ženy, ktoré sa rozhodli kráčať svojou cestou bez ohľadu na okolie.

Pravdou je, že máme na výber.

Existujú ženy, ktoré napríklad nechcú mať deti. Sú divné len preto, že neposlúchli želanie spoločnosti? Nie, jednoducho majú jasno v tom, čo chcú a nechcú, a nenechajú sa ovplyvniť.

Nech nie sme milované preto, aké by sme mali byť. Ale preto, aké sme.

Čo ak si v piatok večer zvolíme radšej divadlo namiesto párty? Čo ak si neprečítame najnovší bestseller, o ktorom všetci hovoria, pretože vieme, že to nie je nič pre nás? Čo ak je farbou jari modrá, ale nám sa viac páči biela? Čo ak je táto práca pre nás dobrá, ale my by sme sa chceli venovať niečomu inému? Čo ak sa rozhodneme robiť to, čo chceme, namiesto toho, čo by sme robiť mali?

Budeme divné? Jednoznačne! Ale budeme také, aké skutočne sme… A to stojí za to.

Netvárme sa, že nemáme city. Skúsme ich prejaviť. Nechajme prehovoriť svoju skutočnú osobnosť. Nech sme už romantické, bláznivé, bojazlivé… také jednoducho sme. A keď sa samy nenaučíme rešpektovať našu originalitu, našu výnimočnosť, neurobí to ani nik iný.

coverphoto: pixabay.com

Facebook komentáre