Možno nikdy to pre teba nebolo ťažšie ako dnes. Vstať a usmievať sa na nový deň. Možno práve dnes máš pocit, že naozaj nevieš…

…kde hľadať šťastie, ako spomaliť, ako si užívať svoj život, aj keď je občas príliš komplikovaný.

Keď sa ti pod nohy pletú príliš časté problémy. Možno sa ti zdá, že všetko funguje proti tebe a nič za teba. Už dávno si sa nebavila, ako si sa zvykla pred tým.

A možno len potrebuješ trošku povzbudiť, trošku pripomenúť, na čo si pozabudla… Možno len potrebuješ počuť, že je to v poriadku, ak sa tak cítiš, pretože občas je toho príliš… toho všetkého. Je normálne byť unavená.

Nezabúdaj nežiť v minulosti 

Nemysli na to, čo bolo a čo už nevrátiš. Nepremýšľaj nad tým, čo nedokážeš zmeniť. Nemysli na tých, ktorí tu už pre teba nie sú. Zbav svoju myseľ spomienok na trápenie a na bolesť, ktorou si si musela prejsť. Pretože už je to za tebou a to je jediné, čo ťa musí zaujímať.

Odpúšťaj

pinterest.com

Pripomeň si, že nikto z nás nie je neomylný. Že aj ty si možno klamala a sklamala. A odpustenie je krok vpred hlavne pre teba, lebo keď sa naučíme odpúšťať, naučíme sa kráčať vpred bez bolesti a bez hnevu vnútri v nás.

Snívaj 

Sny majú oveľa väčšiu silu, ako si občas myslíme. Občas ich dokonca podceňujeme, lebo si myslíme, že snívať nie je dôležité. Never tomu, pretože práve sny sú tie, vďaka ktorým sa v ťažkých chvíľach nevzdáme.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
A potom som ťa uvidela

Sny nás ťahajú vpred.

Miluj 

Neboj sa lásky a neboj sa zamilovať… Znova.

Cestuj

Spoznávaj nepoznané, choď na miesta, ktoré ťa zaujímajú. Bež vpred za nimi. Vnímaj všetko to, čo ti ponúkajú, čo ťa učia, čo sa ti snažia ukázať. Svet inak. Iný. Lepší.

Stretávaj sa s priateľmi

Obklopuj sa ľuďmi, ktorých miluješ a ktorí milujú teba. Neuzatváraj sa do seba a nevenuj čas tým, ktorí ho nechcú venovať tebe. Je to to najvzácnejšie, čo máš.

Hovor svojim najbližším, čo pre teba znamenajú

Nehanbi sa a neboj sa hovoriť o tom, čo cítiš. Povedz to, keď niekoho miluješ, povedz to, čo ťa trápi. Povedz ľuďom, že ti na nich záleží, pretože každý to občas potrebuje počuť. Nikdy nedus svoje pravé pocity vnútri seba, nech by ich vyslovenie malo dopadnúť akokoľvek. Všetko je lepšie ako nevyslovené túžby, pocity a vnútorné otázky, ako to asi mohlo celé dopadnúť.

Nezabúdaj, že ty si strojcom svojho šťastia 

A hlavne nikdy nezabudni, že ty si najdôležitejšia. Pretože tvoje srdce bije pre teba, pre tvoj život. Tvoja duša sa snaží, pretože chce, aby si bola šťastná ty. Úprimne šťastná.

Nezabúdaj robiť veci, ktoré chceš robiť ty. Nezabúdaj sa rozhodovať ty. Nezabúdaj, že je to hlavne o tebe, to, ktorým smerom sa vyberieš. Nezabúdaj, že je to tvoj život…

s láskou Alex

coverphoto: Photo by Joshua Reddekopp on Unsplash

Facebook komentáre