Ako dlho trvá, kým v dave ľudí uvidíme niekoho, kto vidí nás? Sekundu, ktorá sa premení na minútu, minúta, ktorá sa mení na hodinu, hodiny, ktoré sa premenia na dni, či nakoniec dni, ktoré sa stanú mesiacmi.
Uvidel si ma a ja teba, naše pohľady sa stretli a v tej sekunde som vedela, že ten život, ktorý som mala zaužívaný, som ochotná pre teba úplne zmeniť. Pre ten jeden pohľad, pre tvoje oči, pre tvoju dušu, ktorú som cez tvoje oči videla.

Pre niekoho deň ako každý iný, pre niekoho deň, kedy som uvidela dúhu. Tak by som nazvala deň, kedy sme sa ty a ja spoznali. Prišiel si a ja som na sekundu zatajila dych. Poznala som ťa roky z rozprávania, poznala som ťa roky z videnia a zrazu som ti podávala ruku a ty si ma pobozkal na líce. Už v momente, keď si sa ku mne približoval, moje srdce bilo ako o život. Akoby ťa poznalo, akoby ťa chcelo. Všetko som pripisovala nervozite, ktorú som mala. Tak to chodí, vždy to tak chodí.

unsplash.com

Minúty sa zmenili na hodiny a ja som si priala, aby sa ten deň nikdy neskončil… 

Priala som si, aby tvoje oči smerovali stále len do tých mojich. Tvoj pohľad bol tak pokojný, bol domovom. Moje srdce neprestalo biť, moje srdce kričalo, moje srdce ťa hľadalo, v každom jednom nesmelom dotyku, ktorý som urobila, chcela som sa ťa dotýkať, lebo len vtedy na sekundu sa moje srdce spomalilo, ukľudnilo sa, lebo ťa držalo. Na sekundu… 

Každou sekundou pri tebe som padala hlbšie do pocitov, na ktoré som už aj zabudla, aké sú. Strácala som sa a nachádzala, keď si bol pri mne. Keď si odchádzal a ja som sa s tebou lúčila, počula som, ako tvoje srdce bije, rovnako ako to moje. Naše srdcia bili v sekunde, keď sme sa dotýkali, dotýkali sme sa nielen ty a ja, ale i naše srdcia, viem to, cítila som to. 

Cítila… 

Hodiny sa menili na dni a ty a ja sme sa stratili. Ty potrebuješ svoj priestor a ja potrebujem teba. Nemám ťa, zrazu všetky tie slová, ktoré sme si v ten deň vymenili, zrazu všetky tie pohľady, zrazu všetok ten pokoj vystriedali chaos, neistota, strach, úzkosť. Strácam sa a snažím sa všetko pochopiť, avšak ak kričíme v samote, jediné, čo dostaneme, je ticho. 

Neodpovedáš, nepíšeš, nezaujímaš sa, si ticho. A mne nezostáva nič iné len počúvať tvoje ticho. Hľadám v našej konverzácii niečo, čo by mi ukázalo pravdu. Ale slová sa nemenia, dokonca ani moje pocity, ktoré pri čítaní tých slov mám. Ostalo mi len tvoje ticho a moja samota.

unsplash.com

Sama…

Dni sa zmenili na mesiace. Zrazu sme sa zmenili na to, čím sme boli pred mesiacmi. Zrazu ťa poznám z rozprávania, poznám ťa z videnia, aj keď som ťa už mesiac nevidela. Spomienky na teba blednú, rozum zabúda a srdce? Srdce si ťa pamätá. Tvoj pohľad, tvoj dych, tvoju dobrotu, tvoj pokoj. Aj po mesiaci v srdci cítim tie pocity, pri myšlienke na ne. 

Moje srdce bije ako keby si tu bol, ako keby som neprešli dni, ako keby si nebol ticho. Lenže ty ticho si, ty si sa stratil, tvoje srdce bije, len už nie pre mňa, a pravdepodobne nikdy ani pre mňa nebilo. Ale aj napriek tomu sa nehnevám. Vďaka tvojmu pohľadu, vďaka tvojmu úsmevu, vďaka tvojim slovám, vďaka tvojmu tlkotu srdca som bola znova videná. Možno len na nepatrnú sekundu, ale cítila som, že v tom dave ľudí ma niekto vidí, že v tom dave ľudí ma niekto chce. Moje srdce ožilo, moje oči sa rozžiarili, môj úsmev mal význam, moje ruky sa triasli a môj rozum si zaplavil. 

unsplash.com

A zas a znova v dave ľudí ťa hľadám, avšak tam už nie si…

Všade, kam teraz idem, ťa hľadám, aj keď viem, že ťa tam neuvidím. Cítim ťa, aj keď pri mne nie si. Trápim sa, lebo tu nie si. Trápim sa, lebo si ma nevidel. Trápim sa, ale aj napriek tomu moje srdce bije. Naučil si ho biť. Verím, že aj ja som rozbúchala tvoje srdce podobne ako ty moje. Aspoň na jednu sekundu. Ja v to verím, ja som cítila, že bilo aj pre mňa. Cítila som to z tvojich očí. A tie neklamú. 

Len ja už viac nechcem klamať seba. Aj keď si tam niekde vo svete, možno s niekým a možno sám. Možno s myšlienkou na nás a možno s myšlienkou bez nás. Verím, že tvoje srdce bije, že sa tvoje sekundy menia na minúty a že si si niečo uchoval z nás, kúsok slnka či dúhy. 

Ako dlho trvá, kým v dave ľudí uvidíme niekoho, kto vidí nás?
Ako dlho trvá, kým sa znova uvidíme a pochopíme veci, ktoré boli po prvýkrát nepochopené?

Autor: Michaela

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď sa do mňa zamiluješ...

Coverphoto:

Facebook komentáre