Pojem šťastie má v dnešnej dobe veľmi veľa podôb. Nejde len o šťastie ako také, no môže ísť aj napríklad o pocit uspokojenia či dosiahnutie nejakého dávno stanoveného cieľa.

Podľa mňa je pojem šťastie veľmi obšírna téma, no dôležitá natoľko, aby sme sa nad ňou aspoň na chvíľu pozastavili.

Šťastie nemá hranice a nedá sa presne definovať. Pre každého znamená slovo ŠŤASTIE niečo iné. Niekto si pod tým predstavuje bohatstvo, niekto obyčajnú lásku.

pinterest.com

Bohatstvo, čiže peniaze, sú iba častým nástrojom, ako docieliť sčasti šťastný život. Nemôžem však povedať, že bohatí ľudia sú šťastní. Predsa len, spomeňte si na tých starých dedkov z rôznych filmov, ktorí sú síce bohatí, no nemajú veľa iných, dôležitých aspektov, ktoré vplývajú na ich osobné šťastie.

Šťastie je vlastne pocit.

Je to pocit, ktorý človek dosiahne vtedy, keď je so všetkým spokojný (alebo zmierený) a nemá potrebu nič akútne meniť.

Šťastie sa môže vyskytovať v rôznych podobách, ako som uviedla už vyššie. Šťastie pre matku je napríklad, keď sa jej narodí zdravé dieťatko. Šťastie pre študenta je, keď sa mu vo všetkom darí a cíti progres. Šťastie pre podnikateľa je, keď si dokáže sám na seba zarobiť a jeho firma prosperuje. Najdôležitejšie však je šťastie pre bežného smrteľníka.

Táto forma je základ, ktorý niektorí ľudia hľadajú celý život. Je pravda, že niektorí ho ani nenájdu, no ja vám dám zopár tipov.

Receptov na šťastný život je veľa, no ja vám ponúknem ten môj, ktorý na mňa stále funguje. V prvom rade nemajte negatívne myšlienky. Tým nechcem povedať, že máte neustále myslieť pozitívne. Je v poriadku byť niekedy smutný. Ďalej robte to, čo vás baví a napĺňa. Kašlite na reči ostatných. Môže vám byť ukradnuté, čo si oni myslia o tom, čo vás napĺňa. A viete prečo? Pretože to robí šťastnými vás a nie ich.

Choď preč od negatívnych ľudí a postojov.

pinterest.com

Netráp sa zbytočne problémami druhých, keď máš kopec vlastných. V tomto by ste sa mohli ľahko utopiť.

Veľmi dôležitá vec, ba priam jedna z najdôležitejších, je, že prijmeš seba takú, aká si. Dnes všade naokolo kolujú rôzne trendy, ktoré však nemajú nič spoločné so zdravým rozumom. Dnes je in byť štíhla a mať veľké prednosti. Komu by sa to nepáčilo, však? Odpoveďou je, že nemusíš mať 40 kíl, chudý driek na to, aby si sa niekomu páčila. Aby si sa páčila sama sebe. Prijmi tých pár nadbytočných kíl a prijmi ich hrdo. Nehanbi sa za ne, pretože ľudia, ktorým na tebe záleží, ťa budú mať radi, aj keď budeš mať 100 či 200 kíl.

Láska. Tak jednoduché slovo, avšak veľmi podstatné.

Človek, ktorý je obklopený láskou, takou úprimnou a od srdca, nemôže byť nešťastný. Láska od partnera, od rodičov, kamarátov alebo od samej seba. Nosiť v srdci pocit, že si pre niekoho dôležitá, že ťa má niekto rád, je jeden z tých najkrajších.

Preto ťa chcem povzbudiť. Vstaň a ukáž celému svetu, kto je tu naozaj šťastný. Sme to my. My všetky silné a jedinečné osobnosti.

Autor: Anonym

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Všetko, čo potrebujem, už mám

Coverphoto: Photo by Nina Uhlíková from Pexels

Facebook komentáre