O ženách sa vraví, že sme komplikované. Môžem aj nemusím súhlasiť… Kedysi som komplikovaná bola aj ja. Nespoznávala som sa a neskôr som sa seba pýtala, prečo som robila to alebo to… No časom som pochopila, že komplikovanou som bola vtedy, keď som bola zamotaná do komplikovaného vzťahu. V tých časoch by ste ma nespoznali, pretože pretlak emócií v moje duši bol proste silnejší ako ja.

Len čo sa toto obdobie skončilo, prestala som konať a uvažovať iracionálne. Do môjho života sa vrátili jednoduchosť a jednoduché riešenia. A ktovie prečo, no keď som na internete našla tieto slová od neznámych autorov, nejako som sa do tých čias preniesla. V nasledujúcich riadkoch som totiž našla to, čo tomuto obdobiu chýbalo – neha, zodpovednosť a snaha milovať. Dúfam preto, že citáty, ktoré sme dnes pre vás pripravili, brnknú práve na tú strunu vašej duše, ktorá potrebuje, aby ju niekto konečne rozozvučil.

Žena je tak krehká bytosť… No iba do chvíle, kedy prichádza o niečo, na čom jej záleží. O lásku, ktorej dala všetko. O ľudí, ktorým sa zdôverila so všetkým, čo ju desí. O svoje nádeje a plány do budúcnosti. Vtedy zabudne na nehu a krehkosť a začne bojovať. Mnohokrát však tomuto boju odovzdá aj tie kúsky srdca, ktoré už viac nezlepí dohromady.

Nikdy ju nenechaj samu. Na jej pocity, na jej strachy ani na jej zdesenie. Iba vtedy si môžeš byť istý, že bude tvojou navždy. Žena nepotrebuje „iba“ lásku – nezáleží jej na tom, ako často jej budeš vravieť, že je krásna. Žena potrebuje cítiť, že ak sa svet tam vonku úplne zblázni, doma vždy nájde útočisko, ktoré sa nikdy nezmenilo.

Milovať ženu znamená čeliť občas slzám, ktorým nebudeš rozumieť. Náladám, ktoré ani po rokoch nebudeš vedieť predvídať. Slovám, ktorých význam budeš dlho hľadať. Otázkam, ktoré nebudeš vedieť zodpovedať. Pohľadom, v ktorých sa stratíš. Milovať ženu znamená hľadať a objavovať a nikdy nenadobudnúť pocit, že si na konci tejto cesty.

Ver mi… Budeš si istý, že je to tá pravá. Každý deň budeš objavovať tie najlepšie verzie seba samého. A to ťa prinúti prestať pochybovať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zmyselná a krehká hra slov i metafor – citáty od Nikity Gill

Dlho som hľadal a blúdil vo vzťahoch. Niektorým ženám som dokonca ublížil, pretože som ešte nevedel, čo znamená milovať. No potom som ju stretol a začal som premýšľať nad tým, ako veľmi sa naše tváre v starobe zmenia. A to bol okamih, kedy som pochopil, že som práve pochopil…

Nesnaž sa žene porozumieť. Vďaka tomu, čo prežila, niekedy nerozumie ani sama sebe. Snaž sa byť s ňou. Nielen pri nej. A vtedy si povie, že konečne našla niekoho, o kom od detstva snívala.

Pýtajú sa ma, ako je to možné, že sme s mojou ženou spolu už 40 rokov. A ja im vždy odpoviem, že sa každý večer, ako spolu zaspávame, trochu bojím. Bojím sa, že ju stratím, na druhý deň ráno si na tento pocit spomeniem a robím všetko pre to, aby sa moje najhoršie predstavy nikdy nenaplnili. A to je recept na šťastné a trvácne manželstvo.

Nauč sa počúvať, nauč sa chváliť a ďakovať. A až potom si hľadaj ženu, s ktorou stráviš zvyšok života.

Pokiaľ v sebe nájde odhodlanie pýtať sa, ešte to nie je stratené. Pokiaľ máš pocit, že ju vidíš iba prosiacu a kričiacu, stále máš možnosť niečo zmeniť. No ak s tým raz prestane, ty sa viac nemusíš namáhať. Nesnaž sa. Bolo by to zbytočné. Radšej zbiera energiu na nový život bez nej, pretože ticho, ktoré práve počuješ, je až príliš definitívnou odpoveďou.

Nemusíš byť dokonalý. Ona nikoho takého nehľadá. Stačí, ak jej vnukneš pocit, že našla niekoho, s kým sa navzájom budete smiať na vlastných nedokonalostiach.

Až vtedy pochopíš, že si zamilovaný až po uši, ak uznáš, že jej nikdy úplne neporozumieš a zároveň sa na túto cestu životom spolu s ňou budeš tešiť ako malý chlapec.

Daj jej pocítiť, že je tvojou samozrejmosťou, a ona ti dokáže, ako veľmi sa mýliš.

Facebook komentáre