,,Minulosť sa nedá vrátiť.” ,,Ale samozrejme, že dá.” povedal Veľký Gatsby a zadíval sa na vzdialené zelené svetlo na konci Daisynej lodenice.

Nedá. Pravdou je to, že nech sa akokoľvek snažíme, nič už nebude také, ako bolo predtým. Ale keď sa snažíš zabudnúť a posunúť sa ďalej, je to ešte ťažšie. Minulosť totiž akoby žila ďalej v nás. Nedokážeme vymazať zážitky, ktoré sa nám zapísali do srdca.  No spomienky blednú a časom ostanú iba pocity.

Občas mám pocit, že aj keď som už prešla tisícky krokov od teba, vždy budem v kútiku duše tým dievčaťom, ktoré ti náhle prišlo do života a dalo ti všetku svoju lásku. Desí ma to, ale viem, že nech som kýmkoľvek, nevrátime sa späť. Nemôžeme a aj keby sme mohli, neurobíme to. 

Viem, že keby som sa chcela vrátiť späť, nenašla by som už nič.

pinterest.com

Nič, čo pre mňa bolo predtým dôležité, lebo to všetko odišlo. Aj ľudia sa zmenili, ale ich podstata ostala rovnaká.

Vždy v kútiku srdca budú takými, akými sme ich poznali. Možno teraz už vieme, čo sme mali urobiť, ale neurobili sme. Vďaka tomu sme tam, kde sme. 

Pohnúť sa ďalej znamená pochopiť, že všetko, čo sa nám stalo, nás posilnilo. Že nám to pomohlo a že máme šancu byť šťastní.

Pokiaľ ide o budúcnosť, nemôžeme robiť nič iné, len veriť, že všetko bude lepšie než bolo. Nikdy nevieme, čo prinesie. Snažme sa vziať si to dobré aj z toho zlého. Pretože každá minca má dve strany. A to, čo sa nám javí ako zlé, nemusí aj zlé skutočne byť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Žene, ktorá má pocit, že stojí sama proti celému svetu

Najdôležitejšie však je zmieriť sa s tým, čo sa nám stalo. Odpustiť sebe aj iným. Nie je možné zabudnúť na minulosť, ani ju zmeniť. Môžeme sa s tým len zmieriť. Dôležité je zaoberať sa stále niečím novým a nie stále dokola premýšľať nad tým, na čo by sme chceli zabudnúť.

Venujme sa tomu, čo nás baví. Pri čom dokážeme ,,nemyslieť.” Minulosť sa začne postupne strácať. Bude existovať, ale už nebude živá.

Budeme o nej vedieť, budeme ju cítiť, ale bude na nás vplývať stále menej. 

Skúsme akceptovať, čo sme prežili. Neľutovať, hoci možno máme čo. Netrápiť sa, pretože to už nezmeníme. Sústreďme sa na to, čo máme v rukách a o čom rozhodujeme jedine my sami – o našej budúcnosti. Kráčajme ďalej spolu s osobami, pri ktorých sa cítime ,,správne”. Neopakujme chyby, teraz už vieme, čo nám priniesli.

Situáciu, z ktorej si sa nepoučila, budeš zažívať stále dokola. Kým nezmeníš svoje správanie a nedovolíš jej vyvinúť sa iným smerom. 

Nadýchni sa, vydýchni, usmej sa a POĎ ĎALEJ! Pretože minulosť sa dá poraziť jednoznačne skvelou budúcnosťou!

coverphoto: pixabay.com

Facebook komentáre