Asi by bolo sebecké, ak by sme od života požadovali len radosť. Iba nálezy, no žiadne straty. Či to chceme, či nie, smútku sa vyhnúť nedá a tie straty predsa len zažijeme. Dnes sme pre vás v rámci témy týždňa #smútok vyzbierali tie najkrajšie citáty o bolesti, smútku a stratách z vašich článkov. Sú to slová, z ktorých na vás „číhajú“ skúsenosti. Skúsenosti tých, ktorí sa potrebovali zo svojich pocitov kedysi vypísať a dnes sú pre nás ostatných inšpiráciou.

… … … … …

Tým liekom, ktorý teraz hľadáš, budeš nakoniec ty. A čas. Pomaly si všetko odplačeš a jedného dňa zistíš, že si už tie slzy utierať nemusíš, pretože žiadne nie sú. Proste to prejde. Tak ako láska do tvojho života prišla, tak aj odíde. A ty s tým budeš zmierená, viac sa ho nebudeš držať a začneš žiť svoj život, no tentokrát slobodne a bez bolesti.

Občas musíme byť neopatrní a niekedy zas naopak musíme byť opatrní až priveľmi. Jedine tak si pritiahneme k srdcu tú správnu lásku, tú, ktorú naše srdce potrebuje. Nie zakaždým je to tá istá. Niekedy len potrebujeme skúsenosti, vďaka ktorým nájdeme cestu k láske.

Niektoré rany sú tak veľmi hlboké, že jeden život je na ich liečbu sa zdá byť prikrátky… No aj ty si zaslúžiš šťastie a lásku. Tak si dopraj a neodháňaj ju od seba len kvôli spomienkam, ktoré bolia…

Asi všetci si raz za život položíme otázku: Stáli tie pekné chvíle za to, ak netrvali večne?

Naozaj nie je také ťažké nájsť kúsok dobra aj v zlej skúsenosti. Tí, čo odišli, mali odísť, aby ťa viac neťahali tam, kam nepatríš, aby si konečne i ty zažila skutočný a úprimný vzťah. To, čo sa zosypalo, asi nemalo stabilné základy, a tak máš konečne možnosť vybudovať niečo trvácne odznova. Miesta, kde už nie si vítaná, predstavujú miesta, kde si nemala čo robiť. Ver mi, nič nie je len čierne alebo biele.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citlivá sonda do ženskej duše – aj tak by sa dali pomenovať riadky napísané Amandou Lovelace

Pravdepodobne mi teraz neuveríš… Ale vždy sa stane presne to, čo sa stať má.

Aj keď sa bojíme ďalšej bolesti, vieme, ako s ňou zápasiť. Naše srdcia sú posiate jazvami a to ich robí omnoho väčšími. Tie srdcia milujú mnohonásobne viac, avšak sa aj liečia mnohonásobne dlhšie, o to viac sú silnejšie. A neboja sa ako budúcnosti, tak ani minulosti. Bojujú s prítomnosťou, s hrdosťou čerpajú z minulosti a kráčajú do budúcnosti.

Je dôležité vedieť, že keď sa cítime najhoršie, najviac rastieme.

Aj toto sa raz skončí, hoci úplne zabudnúť sa nedá. Ale budeš sa k tým spomienkam menej vracať a deň za dňom budú strácať na hodnote. Prestaneš cítiť smútok i bezbrannosť a vytratí sa aj pocit, že to bolo nefér. Skutočnosť prijmeš takú, aká je, s minulosťou sa zmieriš a viac sa nebudeš pýtať, čo by bolo keby…

Každý z nás raz nájde niekoho, kto mu vynahradí všetky tie sklamania, ktoré sa stali predtým.

Raz objavíš všetky skryté súvislosti, ktoré ti teraz tak bytostne chýbajú. Niektorí ľudia proste prídu a odídu. Splnia si svoju úlohu a odídu zas preč, zanechajú za sebou kopu bolesti a sĺz, ale s odstupom času si človek uvedomí, že to tak všetko malo byť. 

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre