Som žena, ktorá si prešla veľkým množstvom sklamaní. A som žena, ktorá nikdy neverí, že ak sa okolo nej deje niečo úžasne, že to tak aj zostane. Skrátka zo mňa hovoria skúsenosti. To však nič nemení na tom, že k tebe začínam niečo cítiť. Niečo, čo začína byť skutočné, reálne. Ty si do toho vhupol po hlave. Rýchlo, bez premýšľania. Taká istá som bola kedysi aj ja. Dnes som však opatrná. Idem na to pomaličky, po maličkých krôčikoch. Veľmi opatrne, aby som si opäť neublížila. Stále ti však dávam nenápadné znamenia a signály. Signály, v ktorých ti ukazujem, že k tebe niečo cítim.

pinterest.com

Stále si vravím, ako to chcem všetko spomaliť, ako na to. . . Niekedy však nerozmýšľam nad tým, že láska sa nedá spomaliť. Láska si nevyberá. Nevyberá si, do koho sa zaľúbime, nevyberá si, ako rýchlo sa to stane. Má svoj vlastný rozum (aj keď nie vždy som o tom bola presvedčená). Teraz mi však už dlhšiu dobu podsúva niekoho, koho láska vyzerá byť na prvý pohľad čistá a úprimná. Začínam tomu pomaly veriť. Začínam pomaly veriť tomu, že sa niekto môže konečne bezhlavo zaľúbiť aj do mňa.

Slovami ako je ,,Ľúbim Ťa” však dnes už neplytvám.

Sú to slová, ktoré pre mňa niečo znamenajú. Nehovorím ich len tak. Musím ich úprimne cítiť, musím byť o nich naozaj presvedčená. V kútiku duše mám z týchto slov aj strach. Všímaj si však signály, ktoré k tebe vysielam. Tie ti povedia to, čo k tebe cítim niekedy omnoho viac, ako keby ti tie dve slovká poviem. Dobre to vieš, musíš to predsa vidieť.  Vždy mi veľmi záleží na tom aby si mi zavolal, že si v poriadku doma a že más bezpečnostný pás, keď šoféruješ. Neprežila by som, ak by sa ti niečo stalo.

pinterest.com

Ak ti ma niekto poslal do cesty, mal na to naozaj veľký dôvod. A ja si ťa vziať skrátka nenechám. Áno ja viem, občas trošku žiarlim. V poriadku,  ja viem, občas o niečo viac ako trošku. Som skrátka taká. A nemáš mi čo vyčítať, si taký istý. Takí sú skrátka ľudia, ktorým na tom druhom záleží.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Aké to je milovať ženu, ktorá si prešla peklom

Nevšimol si si, koľko času som ochotná ti venovať? Nevyčítam ti to, len skrátka milujem byť v tvojej spoločnosti. Je to ten najlepší pocit na svete, aj keď ma vieš niekedy poriadne štvať. To však nič nemení na tom, že čas, keď ma hneváš a som s tebou, je stále lepší ako čas, ktorý som bez teba (pripomeň mi to, prosím, keď ťa budem chcieť udusiť vankúšom).

Neboj sa, nie si u mňa len v skúšobnej dobe. Neskúšam ťa a rozhodne ti nechcem ublížiť. Ver mi, nie som z tých žien. Záleží mi na tebe, viac ako si myslíš, len ti to zatiaľ nedávam najavo tak okato, ako ty mne. Nemusíš mať strach, nevyčítam ti to. Si skrátka úprimný, čo na srdci, to na jazyku. Som rovnaká, len si občas do toho jazyka trochu zahryznem, pretože radšej prežijem takúto bolesť, ako by malo opäť trpieť moje už dosť skúšané srdce.

coverphoto: Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Facebook komentáre