Ako zabudnúť… To je otázka, s ktorou sa v správach od vás stretávame celkom často. Pretože je rozdiel niečo nadobro ukončiť a niečo definitívne ukončiť v sebe. Z vlastnej skúsenosti viem, že na to neexistuje žiaden návod. Zabudnúť totiž znamená pre každého čosi iné. Nejde len o jeden akt, ktorý nás zázračne vylieči a nik nám preto nemôže dať do rúk príručku, ktorú keď prečítame, budeme voľní a všetko necháme za sebou.
My ľudia fungujeme úplne inak a niektoré záležitosti si so sebou chtiac-nechtiac ťaháme až do konca života…

Zabudnutie je taký menší paradox. Závisí od nás, no na druhej strane sa k tomu nevieme prinútiť. Zabudnutie chce čas a odmieta všetok nátlak. A tam sa začína ten povestný bludný kruh, z ktorého roky nevieme vystúpiť.

Dnes sme pre vás pripravili citáty, ktoré sa na zabudnutie pozerajú z rôznych pohľadov. Verím, že vám pomôžu mnoho vecí pochopiť, a tak si vďaka niekoľkým slovám uvedomíte, že je všetko presne tak, ako má byť.

Vieš, zabudnutie znamená úplný koniec. Je to voľnosť, ktorú doprajeme nielen sebe, ale i tomu druhému. A kým sa k tomu dopracujeme, musíme sami seba presvedčiť, že to tak naozaj chceme. Zabudnúť totiž znamená nechať všetko tak a ísť ďalej. A na to mnohokrát ešte nie sme pripravení.

Občas nepotrebujeme zabudnúť… Iba si odpustiť, že sme tak dlho zostávali s niekým, kto nám nedokázal opätovať to, čo sme mu dávali.

Prosím, nenúť sa do toho… Pokúšať sa zabudnúť na niekoho, koho si milovala, je ako snažiť sa rozpamätať na osobu, ktorú si nikdy nestretla.

Želám si, aby sa ľudia namiesto zabúdania pokúšali skôr odpúšťať.

My ľudia sme tak zvláštni. Občas zabúdame na to, čo by sme si mali pamätať a inokedy sa snažíme nasilu zabudnúť. No buď k sebe úprimná… Je možné zabudnúť na človeka, ktorý nám poskytol toľko spomienok, ktorý v nás vzbudil toľko odlišných pocitov? Jednoducho zabudnúť na lásku nie je tak celkom možné. Možný je len stav, kedy ho necháš ísť. Kedy si povieš, že ti nestojí za to, aby mu naďalej venovala svoj čas.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré balansujú na prelome dvoch životných období – detstva a dospelosti

Vo chvíli, keď už nebudeš chcieť zabudnúť, ale pokúsiš sa ponechať si vo svojom srdci to podstatné, si môžeš byť istá, že si práve „zabudla“…

Spomienky prestanú bolieť vtedy, keď si pripustíme, že to najdôležitejšie veci, ktoré musíme pochopiť, nám život sprostredkuje cez bolesť.

Zabudnúť sa nedá… No dá sa so všetkým zmieriť a všetko pochopiť.

Všetkým, ktorí sa každú noc pýtajú, kedy sa to konečne skončí, by som chcel odkázať len jedno… Prestaňte sa to pýtať. Nehnevajte sa, keď je ďalší deň rovnaký ako ten predošlý. Nehľadajte útechu v druhej duši. Jednoducho to nechajte plynúť. Nečakajte, kým sa to pominie, ale dajte tomu čas. Nič netrvá večne a vaše srdce raz samo pochopí, že už nemá dúfať v niekoho návrat.

Ešte predtým, ako sa budeš snažiť zabudnúť, si pripomeň, že odhodením niektorých spomienok, sa tvoje srdce nezahojí.

Boli dni, keď som túžila zabudnúť. No v skutočnosti som len potrebovala jediné… Vyriešiť si v sebe to, čo vo mne po rozchode zostalo otvorené.

Zabudnúť znamená odpovedať si na otázky, na ktoré sme nikdy nedostali odpoveď.

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre