Keď sa obzriem späť, vidím dievča, ktoré riešilo všetko a všetkých a trápilo sa. Život bol raz hore, raz dole…
Každý vzťah bol iný a každý skončil iným „zaujímavým“ spôsobom. S odstupom času uznáš, že tak to bolo najlepšie.

Skrátka, život vie prečo. Hoci ty to najskôr nechápeš, zamýšľaš sa nad dôvodmi, hľadáš príčinu. Jednoducho ako život plynie, vždy sa objaví niečo, vďaka čomu pochopíš, prečo sa to takto stalo.

pinterest.com

Žiť život je jeden veľký dar, a preto ho ži naplno a nepremýšľaj priveľa nad niečím, čo nijako nemôžeš ovplyvniť. Chceš ísť tam či inam? Choď! Chceš vyskúšať nové kurzy? Skús! Chceš začať podnikať? Začni! Chceš niekomu napísať? Napíš!

Sprav všetko, čo ti napadne, po čom túžiš…

Bez ohľadu na to, či to vyjde alebo nie. Každá jedna chvíľa v sebe ukrýva niečo čarovné. Ako čas plynul, naučila som sa nečakať. Nečakať na ľudí, či so mnou niekam pôjdu. Nečakať na odpoveď, ktorá aj tak nepríde. Nečakať na „správnu“ chvíľu. Správna chvíľa je každý deň. Každý jeden deň, keď ráno vstaneš, máš možnosť spraviť to!

Ak to nevyjde, nevadí. Možno to troška zabolí, no o tom je život. Každou situáciou sa učíme niečo nové. Neodpísal? Nevadí. Choď ďalej. Tým ti potvrdil len jedno. Nezaslúži si teba ani tvoju pozornosť. Nevyšlo ti to podnikanie? Nevadí. Bola to skvelá skúsenosť, ktorá ťa spravila silnejšou, odolnejšou, odvážnejšou.

Život je príliš krátky na to, aby sme sa trápili, aby sme nešli tam, kam ísť chceme, aby sme niečo nové neskúsili.

Ja som sa to naučila. Možno mi to trvalo dlhšie, ale každý potrebuje určitý čas. Po viacerých sklamaniach či pádoch v živote teraz viem, že som silná. Vždy som bola a vždy budem. Dnes viem, že som vďačná za všetko, čo mi život dal, aj čo mi vzal.

pinterest.com

Ver mi, tú silu v sebe máš.

Postav sa, nadýchni sa a vykroč! Raz sa každý bolestivý okamih premení na spomienku, ktorá už nebude bolieť. Ešte pred pár mesiacmi som na túto chvíľu čakala. Na okamih, kedy si spokojne poviem, že ma spomienky na nevydarené vzťahy či časy nebudú bolieť.

Som šťastná. Som šťastná sama so sebou a preto, že mám okolo seba ľudí, ktorí ma majú radi a stoja pri mne. Snažím sa užívať si každú chvíľu svojho života, smejem sa, bavím sa. Naučila som sa milovať samu seba, byť spokojná a vďačná.

Dnes už viem, že ak niekto v tvojom živote chce byť, urobí pre to všetko a nebude ti dávať plané nádeje a pocit, že neustále musíš bojovať o jeho pozornosť. Pretože ti ju dá sám, dobrovoľne. Pretože chce. Maj sa rada a odíď, jednoducho odíď, ak sa k tebe niekto správa zle, ak nie si šťastná či spokojná na určitom mieste.

Ja dnes viem, že prišiel čas, kedy ma spomienka na neho nezrazí na kolená, kedy už tú bolesť v mojom srdci necítim, kedy cítim jednoducho pokoj na duši. Hoci nie každá chvíľa je dokonalá, dokážem ovládnuť svoju myseľ a netrápiť sa tým, čo neovplyvním.

Raz prídeš do tohto bodu aj ty. 🙂 Ako život plynie…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo by sa stalo, ak by si vtedy prehovorila?

Autor: Veronika Vonyiková

Coverphoto: pixabay.com

Facebook komentáre