Sú vzťahy, v ktorých sa nevieme zorientovať, nech sa snažíme akokoľvek. Sú vzťahy, v ktorých milujeme a neustále len čakáme, či sa nám aspoň časť tých citov vráti späť. Sú vzťahy, ktoré nás vyčerpávajú, no i tak z nich nevieme vystúpiť. Sú vzťahy, v ktorých aj keď sa vyskytnú problémy, stojí nám za to ich prekonať. Sú vzťahy zdravé a toxické – a presne o týchto rozdieloch dnes budeme hovoriť v našom článku plnom citátov. ♥

Nebuď tou, ktorá robí pre vašu spoločnú lásku všetko. Len aby si ju udržala nažive. Len aby sa nerozpadla… Raz ti dôjdu sily. Raz sa v tebe niečo zlomí. A nadovšetko mu tým dávaš najavo, že on pre teba nemusí robiť nič. Pamätaj na to, že ak raz ľudí naučíš, že sa nemusia snažiť, nikdy ich „nepristihneš“ pri tom, že začnú robiť opak.

V niektorých vzťahoch zostávame preto, že až príliš dlho dúfame, že sa nám tá láska raz vráti späť.

Niekedy práve vo chvíľach, kedy sa nám zdá, že všetko strácame, získavame najviac. Vieš, stratiť človeka, ktorému nezáleží na tvojom šťastí a ktorému je jedno, či cítiš bolesť, je koniec koncov tá najväčšia výhra v tvojom živote.

Drahá, ty sama ho skutočne nezmeníš. Ľudia sa menia preto, že to sami chcú. Nie preto, že ich niekto iný chce milovať bez toho, aby tým zničil sám seba.

Vyber si niekoho, komu nebudeš ľahostajná. Vyber si muža, o ktorého city nebudeš musieť bojovať. Vyber si partnera, ktorý ťa podrží v každej chvíli a nikdy sa s ním nebudeš cítiť osamelo. Vyber si tak, aby si nikdy nebola postavená pred voľbu, či mu dovolíš ubližovať tvojmu srdcu, alebo sa zbierajúc svoju bolesť zbalíš a začneš odznovu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Slová z našich článkov, ktoré vás potešili, inšpirovali alebo rozosmútili najviac

Áno, sú aj také lásky, ktoré majú koniec. No až potom, keď stretneš toho pravého, pochopíš, že koniec tohto vzťahu znamenal začiatok tvojho šťastia.

Dôveruj. Ale nebuď naivná. Rozdávaj. Ale nikdy nie toľko, aby ti niečo z toho potom chýbalo. Počúvaj aj tú druhú stranu. Ale nie tak dlho, aby si nepočula svoju vlastnú intuíciu. Miluj. Ale nedovoľ, aby ťa niekto len používal.

Ak ty čakáš na jeho lásku a on nevidí tvoju bolesť, odkiaľ berieš vieru, že toto je ten pravý?

Nikdy nedovoľ, aby si zhorela v láske, ktorou si chcela ohriať niekoho, koho srdce je zamrznuté ako kus ľadu.

Vyhýbaj sa ľuďom, pri ktorých nevieš, aké miesto v ich živote zastávaš.

Žena toho dokáže veľa. Dokáže sa usmievať aj vtedy, keď sa jej srdce zvíja v bolestivých kŕčoch. Dokáže samu seba klamať, že jej takáto láska stačí. Dokáže milovať, aj keď ten druhý nemiluje ju. No nezabúdaj na to najpodstatnejšie – dokáže tomu všetkému povedať dosť.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre