Niekedy ani nemusíme nutne nájsť riešenia na naše problémy. Niekedy úplne stačí, keď máme pocit, že nám niekto rozumie. Konečne, po dlhom čase, kedy sme sa cítili ako vytrhnutí z inej planéty a zaslaní na Zem. Jednoducho potrebujeme počuť slová, pri ktorých si povieme, že sami by sme to lepšie nepovedali. Nájdeme v nich kúsok seba, svojich myšlienok, svojich trápení a pocitov.

Rovnako som sa cítila aj ja, keď som natrafila na tieto citáty. O to viac ma prekvapilo, že pod žiaden z nich sa nepodpísal ich autor. Slová, ktoré si tu dnes prečítate, povedali ľudia, ktorých mená síce nepoznáme, no vďaka tomu, o čo sa so svetom podelili, k nim máme predsa len blízko.

Ten, kto sa bojí lásky a vraví, že ju viac nepotrebuje, prežil niečo, čo si my ostatní nevieme ani len predstaviť. Miloval natoľko, že nešťastný koniec mu vzal aj ten kúsok srdca, ktorý by za iných okolností dokonale zapasoval k druhej osobe. No on sa ho márne snažil obrúsiť tak, aby sa konečne spojil so srdcom, ktoré mu nie je súdené…

Občas musíme byť oklamaní. Občas je dobré škaredo sa popáliť, stratiť vieru, zistiť, ako chutí pocit, že sme na všetko sami. Občas je fajn spadnúť na dno. Iba vtedy prídeme na to, že už nemáme čo stratiť, že každý problém raz bude mať riešenie a že od ľudí, na ktorých nezdravo lipneme, je najlepšie čím skôr odísť.

Vieš, ono to vlastne vôbec nie je ťažké… Vždy sa najprv seba spýtaj, či je toto presne to isté, o čom si odjakživa snívala.

To, aká si silná a že za niečo stojíš, dokáž najprv sama sebe. Prekonávaj strach. Prekračuj prekážky. Lieč sa z bolestí… A uvidíš, že ak sa o svojej sile a cene nezlomne presvedčíš ty sama, nenájde sa nik, kto by sa to odvážil spochybniť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď príde ten pravý

Ak ti zdá, že posledným slovám, ktoré ti žena povedala, nerozumieš, buď si istý, že si práve prišiel na niečo, čo si mal zistiť už dávno. Nerozumel si jej natoľko, až nadobudla pocit, že je pre teba nikým. Čakala dlho. Nechcela nič viac, len aby si jej opätoval to, čo dávala ona tebe. Dovtedy neprosila. Iba mlčky čakala a snažila sa overiť si, či si ten pravý. A dnes už asi vieš, k akému záveru dospela.

Ako malej mi vraveli, že sa nemám ničoho báť. No viem, že raz to svojej dcére hovoriť nebudem. Poviem jej, aby sa nehanbila za to, že sa bojí. Poviem jej, aby dovolila strachu, nech jej v správny čas otvorí oči a ochráni ju. No nech nikdy nedovolí, aby ju strach opantal natoľko, že ju pripúta k miestam, ľuďom a veciam, ktoré by jej mohli ublížiť.

Jasné, že sa musia diať aj zlé veci. Veď „ten“, „tá“ alebo „to tam hore“ sa predsa niekedy môže zmýliť… Alebo má len poriadne štipľavý zmysel pre humor, ktorému žiaden človek nerozumie.

Z chlapca sa stáva muž vtedy, keď sa nezľakne celoživotnej výzvy preskúmať a porozumieť srdcu ženy.

Počkaj si na tých, ktorí sa dotknú tvojho srdca bez toho, aby museli niečo povedať. Jednoducho tu budú. Vždy. A tým „povedia“ viac než dosť.

To, že láska je jednoduchá, pochopíš až vtedy, keď sa odpútaš od niekoho, s kým to jednoduché nebolo.

Dospelou som sa stala v momente, keď ma dokázalo rozplakať to, že som sa v strede noci prebudila, pocítila na sebe hrejivú prikrývku a v ušiach mi zazneli slová: Dobrú noc, láska.

Ak máš pocit, že hádka so ženou je to najväčšie peklo, akým môžeš prejsť, počkaj si na moment, keď sa s tebou prestane hádať a bez slova odíde…

Facebook komentáre