Ak by sme sa ešte niekedy stretli, spýtala by som sa ťa iba jednu otázku. Neboj, nemám v pláne kričať ani ti s hnevom pripomínať, ako veľmi si mi ublížil. Viem, že by to bolo zbytočné, nakoľko ľudia ako ty si neuvedomujú váhu a dôsledky svojich skutkov. Ten, kto nemiluje a nikdy ani nemiloval, sa nedokáže vcítiť do mojej kože. Taký človek nikdy nezistí, ako bolí sklamanie v láske.

Nedúfam, že sa raz opäť stretneme. Patríš medzi ľudí, ktorých viac nechcem vidieť, pretože by si mi len pripomenul všetku tú bolesť, ktorou som si prešla. Si spomienka, ktorej sa vyhýbam, časť minulosti, na ktorú sa snažím zabudnúť. No ak by sa to predsa len stalo, jednu otázku by som si neodpustila. 

pinterest.com

Bál si sa, že budeš sám?

Vieš, čo tým myslím? Spýtala by som sa ťa, či za tvojou snahou získať si moje city, stál strach zo samoty. Pretože obaja vieme, ako to bolo. To ty si sa na začiatku snažil. Ty si sa zaujímal, ty si mi písal, ty si navrhoval stretnutia. Chcel si mi dokázať, že máš o mňa záujem, a ja som sa ti časom poddala.

Až postupne som zistila, že si ma nikdy nemiloval. Pravdepodobne si len potreboval niekoho nového vo svojom živote. Ďalšiu dušu, ktorá ti bude veriť a poskytovať ti pocit, že niekomu na tebe záleží. Keď som si náš vzťah v mysli rozanalyzovala, prišla som na to, že sa na teba vlastne ani nemôžem hnevať. Zistila som, že vo svojom vnútri skrývaš toľko smútku a bezmocnosti, až je to poľutovaniahodné.

Chcel si len telo, ktorého sa môžeš dotýkať? Išlo ti o to, aby si večer nezaspával sám? Bál si sa samoty natoľko, až si si povedal, že urobíš čokoľvek preto, aby si sa jej vyhol? Nechcel si byť jediný v tvojom okolí nezadaný? Chcel si mať pocit, že môžeš niekoho ovládať a potláčať tým svojho najväčšieho démona – skutočnosť, že tvoj život nejde tak, ako by si chcel, a preto ťa nik nerešpektuje?

pinterest.com

O čo ti vlastne išlo?

Kde si v sebe zobral odvahu zruinovať srdce niekoho iného len preto, aby si sa nabažil pocitu, že si milovaný? Že si pre niekoho číslom jeden? Na jednej strane sám seba staviaš na pozíciu absolútnej priority. A na druhej strane máš v sebe toľko smútku, rozhorčenia a hnevu voči sebe samému, že vlastne sám sebe podkopávaš nohy a správaš sa k svojej osobe ako k totálnej nule.

Vieš, ak si ubližuješ ty sám, neznamená to, že si v práve ubližovať iným. Ja sa z tohto „vzťahu“ vyliečim. Ale znepokojuje ma toľko vecí. Napríklad to, že naďalej budeš zraňovať ďalšie a ďalšie srdcia, pretože z tejto skúsenosti si sa nepoučil. A tiež ma straší i to, že určite nie si jediný. Som si istá, že takých ako ty je v dnešnej dobe viac.

Nebojím sa znovu zamilovať… Ešte stále verím v lásku. Obávam sa skôr toho, že svoje srdce opäť venujem niekomu, kto milovať nechce. Niekomu, kto sa bojí samoty, a preto sa dožaduje vzťahu. Niekomu, kto si svoje starosti, komplexy a trápenia z minulosti bude chcieť vynahradiť manipuláciou iných. 

Tohto sa bojím ja. A čoho si sa bál ty?

Autor: Mar.I.aNna

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zamiluj sa...

Coverphoto: Photo by Warren Wong on Unsplash

Facebook komentáre