Viem, že žijeme odlišné životy, možno odlišnými spôsobmi a máme diametrálne odlišné názory… predstavy… sny či túžby. Avšak nič z toho nemení to, že každému z nás sa občas vymknú veci spod kontroly, občas nevieme, ktorým smerom ísť… komu veriť… ako nabrať silu… každý z nás si prejde tým svojím peklom.

Sám za seba…

Nech sú naše cesty akékoľvek a vedú kamkoľvek, na každej z nich sú prekážky, ktoré sa nás snažia zdržať alebo dokonca odradiť od toho, čo chceme.

Miluj znova

pinterest.com

Tvoj život je dlhý a aj keď sa možno sklameš, nekončí sa tým. Skús využiť bolesť, ktorú v sebe máš, ako svoju silu. Tancuj, spievaj, tvor, vlož sa do toho, vydaj to zo seba von. A hlavne, neboj sa otvoriť svoje srdce znova… niekomu inému.

Neboj sa lásky, nenechaj sa odradiť zlou skúsenosťou, skús sa pozrieť na to všetko, čo sa ti stalo, ako na lekciu. Klamal ti? Skús to vnímať ako lekciu, že možno nemáme veriť hneď, možno nemáme veriť každému, možno si našu dôveru musí najskôr zaslúžiť. Skús byť opatrná, vytvor si obranné múry, ktoré nebudú tak jednoducho prekonateľné, no budú ťa chrániť.
Srdce ti povie, kedy bude pripravené, povie ti presne, čo cíti… Dôveruj mu.

Spadneš? Vstaň!

Ak ti niekto hádže prekážky pod nohy, neboj sa ich prekročiť. Možno to občas zabolí… možno to zaberie aj nejaký ten čas. No aj to môže byť nakoniec tvoja výhra. Nie vždy všetko ide hneď. Nie je príjemné cítiť, že nám niekto ubližuje, a už vôbec nie, keď je to niekto, kto nám má pomáhať. Niekto, komu veríme. Niekto, koho máme radi.

pinterest.com

Zrada bolí úplne vždy a hlavne od tých, ktorých milujeme. No asi je občas správne uvedomiť si, ako bolí zistenie, že si chováme hada priamo na hrudi… Myslím si, že toto je moment, kedy si začneme vážiť ľudí, ktorí nám nikdy neublížili, tým správnym spôsobom. Toto je moment, kedy začíname oceňovať skutočnú dobrotu, ktorú nachádzame len u niektorých ľudí, v hĺbke ich srdca… No práve vďaka tým, ktorí plodili ten jed. Tak to skúsme brať ako lekciu, ktorá nám pomohla rozoznať tých pravých, ktorá nám pomohla skutočne vidieť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bolesť nie je to, čoho sa bojím...

Možno sa ti rozpadá sen, ktorý si buduješ, no nezabudni, že aj toto je možno len prekážka, ktorú musíš prekonať.

Možno je to len skúška, bez ktorej by sme si nezaslúžili to ovocie na konci našej cesty. A hoci občas nevieme všetko brať ako lekciu, myslím si, že vo väčšine prípadov nám to pomôže.

Pretože nakoniec je to naozaj všetko len o tom, ako sa k problému postavíme, ako ho vezmeme a ako sa rozhodneme s ním pracovať… Je to o nás a o našich myšlienkach. A rozhodujúce často je, ako sa postavíme práve k tomu zlému, čo nás postretne…

A netvrdím, že máme byť za zlé časy nesmierne vďační, no skúsme si ich vážiť spolu s tým, čo nás naučili…

coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre