Láska nás občas núti robiť šialené veci… Hoci už hneď v prvej vete si dosť odporujem, a preto sa poopravím – šialená láska nás vždy núti robiť šialené veci. Také, ktorými ideme samy proti sebe, staviame sa pred Sophiine voľby, cítime sa ako hrdinky z akčných filmov, ktoré zvládnu všetky prekážky a už len čakáme na ten povestný happy end. A tak naň čakáme a čakáme a popritom robíme jednu blbosť za druhou. Pretože si neuvedomujeme, že skutočná láska by nás k týmto činom nikdy nedokopala…

Pretože hoci kdesi v kútiku duše cítime, že ide o lásku šialenú, veľmi rýchlo tento pocit zahrabeme do hlbín svojho srdca, neuvažujúc nad fatálnymi dôsledkami, ktoré táto eskapáda môže a zaručene aj bude mať.

unsplash.com

My ženy si totiž občas veríme až priveľmi…

Sme naozaj divné tvory – tam, kde by sme to sebavedomie mali mať, tam nám chýba. A tam, kde by sme si mali povedať, že fúha, toto nedám, kašlem na to, pôjdem si svojím životom ďalej a počkám na niekoho, s kým to bude mať zmysel, tak tam sa cítime neporaziteľné. Tam sa vrháme do nezmyselných vzťahov, ktoré pomaličky spôsobujú, že pod vplyvom všetkého, čo v nich prežijeme, prestávame vidieť aj zmysel samotného života.

Vieš, na jednej strane s ním chceš strašne tvoriť harmonický pár. Chceš s ním byť to povestné „my“. No na strane druhej je to už hneď na začiatku iba o tebe… O tom, koľko sa snažíš ty, koľko odpúšťaš ty, koľko ty plánuješ a koľko snívaš. Nik iný. Iba ty… Nejdeš tak trochu sama proti sebe? Nepôsobí to na teba ako hlúposť? Veď predsa ako chceš byť s niekým jedno, keď už teraz si na to všetko sama?

Drahá, bez neho to nedáš…

Ak niekto váha, nemiluje. Pretože nad láskou sa neváha. Buď ju niekto cíti, alebo nie.
Ak si pre niekoho jednou z možností, je to preto, že si takto nastavil svoj rebríček hodnôt. Urobil to sám – opäť žiadne „my“. Takto sa proste rozhodol.
Ak občas príde, je to všetko strašne fajn a potom zasa odchádza, načo s ním ešte premýšľať o spoločnej budúcnosti? Takáto je jeho prítomnosť, a hoci ty chceš, aby sa to zmenilo, bude to s ním vyzerať rovnako aj v budúcnosti.
Ak nevieš, čo k tebe cíti, je to preto, že ti dáva primálo dôkazov lásky a ty v nich chceš vyčítať priveľa náznakov. Lenže to už sú tvoje kroky, tvoje dedukcie… Zas a znova žiadne „my“, opäť raz iba „ty.“
Ak máš pocit, že ten druhý už na váš vzťah rezignoval, že to dlhodobo ťaháš iba ty, ak ver či nie… Znova je to jeho rozhodnutie, ktoré svojimi činmi nezvrátiš. Opäť sa rozhodol sám. Niečo sa zmenilo. V ňom… A ty už na to dosah nemáš, nech by si vedľa neho čakala aj niekoľko rokov.

unsplash.com

Rozumieš?

Vo vzťahu, kde jeden robí niečo a druhý robí to svoje, sa to nikdy nepreklopí do fázy, v ktorej budú obaja spokojní. Vždy to bude ty a on, vždy to bude o tom, že sa ty budeš snažiť zaplátať diery na plátne, ktoré ktosi márnomyseľne rozšklbal. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Počkám na teba aj celú večnosť

Drahá žena, pamätaj, prosím na to, že ak musíš niekomu svojou láskou otvoriť oči, presvedčiť ho, aby zostal a viac neodišiel, nikdy z toho nebude vzťah, aký chceš. Bez toho, aby to on videl rovnako, to proste nedáš. Môžeš mu dávať čas, druhé i tretie aj štvrté šance, môžeš sa tisíckrát snažiť a robiť šialené veci, ktorými si budeš ubližovať.

No tam, kde jeden nechce, tam skutočná a pevná láska nevznikne. A tam, kde niečo chce opravovať iba jeden, tam sa to koniec koncov i tak rozpadne…

Coverphoto: Photo by Allef Vinicius on Unsplash

O tom, ako sa to skončí, keď sa vo vzťahu snaží iba jeden, je aj Miina kniha s názvom Stretni sám seba. Môžete si ju kúpiť priamo v našom eshope TU.

Facebook komentáre