Spomínam si na jedno obdobie v mojom živote, ktorého úplné uzavretie mi trvalo nesmierne dlho. Bola som zamilovaná. Nešťastne. A tým som asi povedala dosť na to, aby ste začali rozumieť, o čom nasledujúce riadky budú. Boli to časy, kedy som mala totálne zatienenú myseľ. Na ničom mi nezáležalo, všetko šlo stranou. Chcela som len jediné – vybojovať si lásku muža, ktorý milovať nechcel.

Až keď sa to celé uzavrelo a cesty boli definitívne zahatané, niečo som si uvedomila. Niečo veľmi dôležité. Mala som v hlave predstavu, ktorej som sa nechcela pustiť. Milovala som niekoho, kto v skutočnosti nebol skutočný. Videla som pred sebou iba človeka, koho som chcela vidieť, no pritom nemal nič spoločné s osobou, ktorá predo mnou stála.

pinterest.com

Aj takéto lásky občas zavítajú do nášho života…

Každý okolo nás, kto má triezve videnie, pozoruje aj to, čo nám uniká, a dovolí si nás na to upozorniť, je nekompromisne zapísaný na čiernu listinu. Lebo tomu nerozumie, nevidí nikomu do duše, nepozná ho, odsudzuje, závidí… To sú najčastejšie výhovorky, ktorými nešťastné lásky ospravedlňujeme pred druhými. Hneváme sa na nich, pretože ako jedni z mála našli odvahu povedať nám do očí to, čo nás vo vnútri duše máta už dlho. 

Avšak nechceme to tam. Nechceme žiadne pochybnosti, pretože láska má byť ružová, nie? On to pochopí, on sa spamätá, vlastne to nie je také zlé, nevie len vyjadrovať lásku, potrebuje čas, má teraz komplikované obdobie… V skutočnosti však potrebuje iba jedno. Aby si sa ho čím skôr zbavila, pretože jedinou osobou, ktorá musí niečo pochopiť, si ty.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Chcem len šancu...

Bojuješ o neho preto, že si si vysnívala inú osobu…

Vlastne bojuješ o človeka, ktorého by si za iných okolností vôbec nechcela. Tvoje predstavy o ňom sa od reality značne odlišujú. Miluješ niekoho, kto ťa evidentne milovať nechce, no ty si navrávaš opak. Keď si bola malá, túto situáciu si si nikdy nepredstavovala.

Pochybujem, že si snívala o tom, ako raz budeš zhadzovať samu seba. O tom, ako budeš čakať pri telefóne a keď raz za čas konečne zazvoní, ty ho expresne zodvihneš zakrývajúc svoje obavy. O tom, ako prestaneš vidieť realitu a zamilované srdce ju vytvorí za teba.

pinterest.com

Toto naozaj nie je to, o čo by si mala bojovať. Lásku neprivoláš čakaním ani tým, že sa zmeníš, alebo budeš niečo dokazovať. Vieš, ak ťa má niekto naozaj rád, nie je dôvod čakať na nič. Buď má priestor na to, aby ťa miloval, alebo nie. Zázraky sa zo dňa na deň nedejú.

Nebuď tou, ktorá čaká a márni svoj čas…

Tieto vzťahy nikdy nedopadnú dobre. Nikdy som nepočula o žiadnom happy ende, ktorému by predchádzalo takéto obdobie – „komplikované“, počas ktorého sa dotyčný musí nájsť a premyslieť si, čo vlastne v živote chce.

Zaslúžiš si vzťah, o akom si vždy snívala. Nie niekoho, kto do tvojho života prinesie len zmätok a výčitky k sebe samej. Ak sa cítiš neisto už len pri spomienke na neho, je ten správny čas uvedomiť si, že bojuješ o niečo, čo si nikdy nechcela.

Autor: Laura L.

Coverphoto: Photo by Quinten de Graaf on Unsplash

Facebook komentáre