Keď zažiješ ten pocit, že ti zostáva pár minút či hodín života a bojuješ ako o život, aby si na tomto svete ešte zostala, tak ťa to navždy poznačí. Poznačí ťa to v dobrom slova zmysle.
Keď vieš, že raz či dvakrát si sa snažila takmer do posledného výdychu, a práve to ťa zachránilo…

To, že si verila, že toto ešte predsa nemôže byť koniec, že si presvedčila svoje telo, aby sa nevzdávalo.

pinterest.com

Prenesie sa to aj do každodenného života, aj do lásky.

Áno, niekedy mi hovoria, že som naivná, že mám byť zlá a nesnažiť sa aj, keď možno prichádza koniec. Avšak vzdávať sa a nebojovať, to nie je mojou prirodzenou vlastnosťou, pretože život ma naučil nejedenkrát bojovať do posledného výdychu.

Keď niekoho miluješ a si presvedčený, že on je tou láskou tvojho života, a prídu aj ťažké chvíle, tak to proste nevzdáš a bojuješ, aj keď ti ostatní hovoria, aby si to nechal tak. Každá láska si prechádza aj zlým obdobím a buď vás to posunie vyššie, alebo to ukončíte.

Dôležité je však, aby sa snažili obaja.

Nemusí to byť každý deň 50:50, ale vždy to musí byť dokopy 100%. Každý má právo aj na blbý deň a zlú náladu, a práve vtedy ten druhý sa musí viac snažiť, aby to bolo stále tých sto percent.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Deň, kedy som sa rozhodla byť šťastná

Najhoršie, čo človek môže urobiť, je tváriť sa, nech sa ten druhý snaží a nech ho dobýja, ale také veci robia malé deti či tínedžeri. No dospelí ľudia by nemali riešiť malichernosti a robiť zbytočnú drámu okolo vecí, ktoré by už po pár minútach alebo hodinách ani neriešili.

Vyspelí ľudia sa radšej majú porozprávať o problémoch, ktoré nastali.

weheartit.com

Dôležité je však brať to ako rozhovor a nie ako chŕlenie všetkých výčitiek a kričanie na toho druhého. Vždy sa dá všetko vyriešiť aj pokojným hlasom, aj keď ide o vážne veci. Treba byť trpezlivý a dať si čas.

Ak milujete a robíte všetko podľa svojho najlepšieho uváženia a aj napriek tomu je stále niečo zle, tak pravdepodobne treba ísť ďalej. Netrápiť sa, že ten druhý vám nedokáže dať toľko lásky, ako si zaslúžite.

Netreba tlačiť na pílu a vidieť veci také, aké chceme, aj keď tam nie sú. Niekedy treba svoju lásku nechať ísť a pokiaľ je to tá pravá láska, tak sa vráti.

Avšak kým spravíte takéto rozhodnutie, treba bojovať do posledného výdychu.

Autor: Moma

Coverphoto: Photo by Sarah Cervantes on Unsplash

Facebook komentáre