Bol si všetko, teraz si nič. Bol si láska, teraz si prázdno. Bol si nebo, teraz si zem. Bol si radosť teraz si smútok. Bol si smiech, teraz si plač. Bol si navždy,  už si nikdy…
Bol si teplo, ja som bola domov.  Bol si láska a ja som bola srdce. Bol si cesta, ja som bola cieľ. Bol si perami, ja som bola bozkom. Bol si niekto a ja všetko.

Toľko slov, toľko významov. Boli sme spolu to najkrajšie na svete. Boli sme tak zaľúbení. Napĺňali sme sa. Milovali sme sa. 

A zrazu? 

pinterest.com

Všetko sa môže skončiť a ja ani netuším, kedy sa to stalo. Z nášho navždy sa stalo už nikdy. Na ulici sa obchádzame, ak príde situácia, že sa nemôžeme vyhnúť jeden druhému. Nepozeráme sa na seba, ignorujeme sa. Kde sú tie naše zaľúbené pohľady? Kde sú naše úsmevy? Naše bozky? Kde je naše „patríme k sebe“? 

Sľúbili sme si, že vždy sa budeme rešpektovať a milovať. Nevyčítam ani tebe, ani sebe, že tá láska dosiahla vrchol a po vrchole býva pád. Ten náš už sme nedokázali ustáť a rozbili sme sa. Avšak… Pamätáš si? Črepy prinášajú šťastie. Je náš rozchod šťastím? 

Nevnímam to tak… 

Bolí ma to. Chýbaš mi. Chcem ťa na sekundu späť. Chcem byť tvojím domovom, tvojím srdcom, tvojím cieľom, tvojím bozkom, tvojím všetkým. Chcem byť tvoja láska. Chcem sa cítiť tak ako predtým. Čo chceš ty? 

Som naivná? Lebo sa vraciam do minulosti? Lebo som bola vtedy šťastná? Nevravím, že to chcem naspäť nadobro. Ale postačí mi sekunda. Sekunda s tebou v tvojom objatí. Viem, nedostanem to. Máš už svoje šťastie a ja čakám, hľadám to svoje. Stretávam ťa na ulici s inou, vidím ťa, ako sa na ňu pozeráš, ako sa usmievaš tak, ako kedysi na mňa. 

Vidím ťa, ty mňa už nie. Neignoruješ ma, lebo ma už ani nevidíš. A naše spomienky sa vytrácajú. Stávajú sa neviditeľnými. Prestávajú existovať. Keď sa o nich prestane rozprávať, vytratia sa? Zmiznú? Kam idú? Do zabudnutia. 

pinterest.com

Zabúdame… 

Sú momenty, ktoré mi ťa pripomínajú. Naše skladby, ktoré hrali v aute, keď sme cestovali, keď ja som spievala a ty si sa len smial. Bol si na mňa hrdý a zaľúbený. Nevadilo ti, ako falošne spievam. Naše skladby, pri ktorých sme sa milovali, naše. Sú teraz vaše? Či si si ich uložil do srdca? Je tam pre ne miesto? Pre mňa? Spomenieš si ešte na moju vôňu ako ja na tvoju? 

Hľadáš ma rovnako, ako ja teba, keď ucítim tvoj parfum? Síce zabúdame, ale spomenieme si. Spomínaš občas na mňa? Či už ma tvoja nová partnerka úplne nahradila, úplne vymazala? Nebola naša láska natoľko silná, aby si si aspoň malinký úlomok, malý črep z nej ponechal, zanechal v srdci? Som jediná, kto si ho uložil, ponechal?

Uložila som si ťa do srdca… 

Poučila som sa z našich chýb. Tie som si uložila do pamäti. A aj keď ťa chcem naspäť, na tú sekundu. Nezaslúžiš si ma! Je jedno, kto od koho odišiel, avšak sme o seba nebojovali. Nesnažili sme sa nájsť k sebe cestu. Ignorovali sme sa. Naučili sa žiť jeden bez druhého.

pinterest.com

Áno, nevidím do tvojej hlavy, do tvojho srdca, ale vidím teba. Ako nevidíš mňa, ako nevidíš tú lásku, ako nevidíš, že som bola ochotná dať ti všetko. Každému občas chýba ten pocit lásky ale s láskou prichádza mnoho zodpovednosti. Nájdi si niekoho, pre koho to nebudú zodpovednosti, ale radosti. Kto ťa bude ľúbiť tak, že bude pripravený ukončiť svoj život a urobiť z neho váš život. 

Dlho som hľadala tieto slová, dlho som ťa hľadala… 

A na konci cesty som našla seba. Ostávaš v mojom srdci, lebo ja srdce mám. Bol si v ňom ty a zanechal si tam jazvu. A hoci vybledne, zostáva navždy. Takže aj keď sa naše navždy zmenilo, moje navždy ostáva. Neberiem slová na ľahkú váhu. Si moje navždy, aj keď už nie tak, ako to bolo povedané. 

Ľúbim naše spomienky, chýbajú mi naše spomienky. Avšak už je to len minulosť a na tej už ten náš dom nepostavím. Ďakujem ti za tieto spomienky, za teba. 

Aj keď mi občas dochádza dych, a jazva bolí, kráčam ďalej do mojej budúcnosti, lebo hovorí sa, že pravá láska vydrží hocijaký pád. A ak toto nebolo tá pravá láska a bola taká krásna a silná, predstav si čo ma teda ešte čaká. Ty si tú svoju už našiel. Teraz som na rade ja.

Bol si mojou láskou a už si krásnou spomienkou…

Autor: Michaela

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Najcennejšie chvíle s tebou

Coverphoto: Photo by Joshua Rawson-Harris on Unsplash

Facebook komentáre