Bola raz jedna láska. Hlboká, úprimná, čistá. Bola to láska, o ktorej sa dá tvrdiť, že bola tou pravou. Tá, pre ktorú boli obaja ochotní žiť i umrieť. Pre ktorú boli schopní obetovať čokoľvek, aj seba… Najmä seba. Bola raz jedna láska, ktorá však pod svojou maskou skrývala a potláčala osobnosti, ktoré sa v tých dvoch ukrývali. Bola to taká láska, v ktorej obaja túžili byť tým lepším pre toho druhého, no časom zabudli na seba samých.

Akoby ich centrálou už neboli oni sami, ale ten druhý. Taká, ktorej vedomie stratiť jeden druhého znamenala stratiť aj seba samých. Bola to láska, ktorá vytvárala spoločnú jednu jedinečnú osobnosť. 

unsplash.com

A všetci si z nej brali príklad a oni boli z toho šťastní, kým boli spolu… 

Tí dvaja boli jednou osobou. Rovnakí, dokonalí. Ale samostatné skutočné osobnosti v sebe potláčali pre dobro toho druhého. Trvalo dlhé roky, kým žili v takejto krásnej symbióze a pracovali na spoločnej budúcnosti, ktorá znamenala svet. Ktorá bola základným pilierom v stavbe budúcnosti ich ako jednotlivcov.

Bola raz jedna žena a bol raz jeden muž, ktorí sa vzdali svojej osobnosti a rozhodli sa žiť v ideále lásky jeden pre druhého. Ktorí obetovali všetko len v zámere dokonalého vzťahu. Až raz jeden z nich musel čeliť samému sebe. Dostal sa na rázcestie, kedy viac nedokázal ovplyvniť svoju osobnosť, a pochopil ako ten zvyšok po celý čas potláčal. 

Bol raz jeden muž, ktorý zrazu uvidel skutočnosť, že toto nie je on… 

A že už asi ani neľúbi ženu, pre ktorú bol ochotný predtým obetovať všetko. A vtedy tej žene zlomil srdce, lebo ona bez neho naozaj stratila samu seba. 

Bola raz jedna žena, ktorá sa rozbila na tie najdrobnejšie kúsky. Ktorej vidiny z budúcnosti sa zrútili ako domček z karát. Bola raz jedna žena, ktorá v bolesti našla silu a v črepinách duše svoj vlastný odraz. 

Žena, ktorá sa rozhodla poskladať odznova a nájsť tak aj tie kúsky, ktoré predtým dávno pre vzťah stratila. 

unsplash.com

A teraz tu stojí a píše tieto riadky… 

Žena, ktorá sa skutočne našla a rozhodla sa spraviť z tohto sveta lepšie miesto. Aspoň pre seba. Teraz tu stojí, vidí svoju hodnotu a vie, že keď sa o to pokúsi, tak naozaj zmení svet. Svoj svet. 

Táto žena sa nehnevá, táto žena nežiali, táto žena je pripravená dať zo seba všetko, čo má… Vrátane lásky. Len s tým rozdielom, že už nikdy nechce zabudnúť na seba a svoju osobnosť. Nie teraz, keď skutočne vie, kým vlastne je.

Bol raz jeden rozchod, ktorý nasledoval po jednej krásnej láske, ktorá navždy ostane milovaná v našich spomienkach. A tento koniec znamenal ten najzaujímavejší začiatok kapitol dvoch kedysi neodlúčiteľných životov.  

Autor: Kathy

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Aby som skutočne žila...

Coverphoto: Photo by Pradeep potter on Unsplash

Facebook komentáre