Neviem, prečo muži nadobudli mienku, že čím viac žien dostanú, tým sú „lepší“… Nechcem samozrejme moralizovať. Každý máme nejaký životný štýl a iné hodnoty, ktoré uznávame. Lenže čo je naozaj pod úroveň každého človeka, je klamať niekoho iného, aby sme od neho dostali, „čo chceme“.

Muži radi hovoria ženám, čo chcú počuť, len aby dosiahli svoje. Samozrejme, sú aj ženy, ktoré to robia. Lenže si nie som istá, či si niekedy takýto človek uvedomil, čo tým môže tomu druhému spôsobiť. Hlavne, ak ide o mladých ľudí, ktorí sú ešte čistí, nedotknutí týmto dnešným svetom a veria na čistú a úprimnú lásku.

pinterest.com

Môžete ich tým úplne zničiť…

Obrať ich o všetko, v čo verili. Obrať ich o dôveru v iného človeka. Ublížite im. Zmeníte ich.

A to všetko len preto, aby ste si na chvíľu užili? Aby ste zaplátali tú prázdnu dieru, ktorú máte vo svojom vlastnom vnútri, niekým iným? Aby ste si povýšili ego? Naozaj za to stojí iný ľudský život?

Ja si myslím, že na tom nie je nič hrdinské. Nič, čím by ste sa mohli chváliť. Práve naopak. Zničiť a použiť inú ľudskú bytosť ako hračku či náplasť… To je presný opak hrdinstva. Predstavte si, že raz nájdete ženu, do ktorej sa zamilujete. Budete s ňou mať rodinu a dieťa. Dieťa, ktoré bude pre vás všetkým a budete ho zo srdca milovať. A predstavte si, že príde niekto, kto kompletne zničí jeho svet… Len tak. Zo srandy. Z nudy. Z dlhej chvíle.

Muži, prosím vás, buďte v tomto skazenom svete naozaj mužmi. Pretože tento svet po ničom neprahne viac ako po charaktere. Nebuďte zbabelci. Nepoužívajte ženy, milujte ich. A keď ich milovať nechcete, nehovorte im, že áno…

Nie je umenie ženu oklamať, ale získať si ju tým, kým naozaj si…

Poviem to na rovinu. Ak si chceš užiť, fajn, uži si. Ale hovor otvorene. Daj tomu druhému človeku na výber, či ťa chce aj za takýchto podmienok. Aby vedel, do čoho ide… Aby nebol sklamaný… Nezahrávaj sa s ľudskou dušou, ktorá ťa chce úprimne ľúbiť. Uvedomuješ si vôbec, aké je dnes vzácne, ak ťa má niekto rád takého, aký si? A ty sa za to odplácaš ako?

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Sen skončil

Ak si vo vzťahu len preto, že nedokážeš byť sám, pretože si na to príliš veľký slaboch, tak sa skús konečne zamyslieť nad tým, čo za chlapa to vlastne si.. A či si na seba hrdý.

Jednoducho, ak ju nemiluješ, váž si aspoň to, že ona miluje teba…

Uvedom si, že je to človek, ktorý by ti dal v tomto hroznom svete všetko. Lásku, oporu, domov. A to nie je niečo, za čo si zaslúži poníženie a hlúpe klamstvá. Ak ju nemiluješ ty, dovoľ, aby ju mohol milovať ten, ktorý jej lásku ocení. Dovoľ jej, aby sa z teba spamätala a mohla nájsť svoje šťastie. Buď chlap a buď si ju pritiahni bližšie, alebo ju nechaj ísť…

pinterest.com

A ver mi, úprimnosť a guráž byť správnym človekom, je dnes oveľa viac sexy ako nejaká nagélovaná štica. 

No a ak ju máš rád, neopúšťaj ju len preto, že je to s ňou trochu ťažšie. Možno má za sebou presne to, o čom tu hovorím. Neodchádzaj len preto, že to nie je jednoduché. Nestrať dobrého človeka len preto, lebo to chce viac snahy. S tými, ktorí za to stoja, je to vždy kúsok ťažšie…

Nehľadaj hneď náhradu, ale snaž sa problémy riešiť. Pretože začiatky sú vždy krásne, no po čase ťa v každom vzťahu zasiahne reálny život a ak utečieš teraz, budeš utekať donekonečna. A raz sa zobudíš úplne sám. Pretože nič dokonalé nenájdeš. A to ti garantujem. Ani ty nie si dokonalý…

Preto prosím, neplátajme prázdne miesta v našich životoch inou ľudskou bytosťou, ktorá za nič nemôže.

Nedávajme nádej, keď vieme, že tam žiadna nie je…

A neopúšťajme sa len preto, že sa niečo pokazilo, skúsme to najskôr napraviť…

Tento svet je už dosť hrozný, nerobme ho zlým miestom ešte aj my. Miestom, kde sa nikomu nedá veriť. Miestom, kde sa pomaly každý bude cítiť sám, pretože sa bude na smrť báť otvoriť sa niekomu inému. A začať mu dôverovať.

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre