Veľa žien, ktoré sú samy, si myslia, že na vzťahoch je postavený celý svet. Možno aj majú pravdu, lenže na akých vzťahoch? Na takých, v ktorých sú ignorované, týrané a ponižované? Keď si ich muž neváži, nepomôže a nie je im oporou? Alebo keď ich partner vníma ako samozrejmú, istú vec a nemá za potrebu sa spýtať ani banálnu otázku: „Zlatko, aký si mala deň?“?

pinterest.com

To chce naozaj niekto vzťah za týchto podmienok? Či chcete, alebo nechcete, musíte súhlasiť v tom, že fráza „je lepšie byť sama, než byť v nešťastnom vzťahu“ je naozaj výstižná a má svoje opodstatnenie.

Ženy, dievčatá, naozaj potrebujete akéhokoľvek muža za každú cenu?

Nie, nepotrebujete. Len sa zamyslite napríklad nad tým, koľko máte výhod a možností, ak ste slobodné. Väčšinu zo svojho voľného času máte iba pre seba.

Nikto vás neobmedzuje. Nemusíte meniť svoje plány kvôli partnerovi, nemusíte nikomu vysvetľovať, že ten dotyčný, s ktorým ste sa rozprávali, je skutočne len dobrý kamarát, nemusíte sa nikoho pýtať, či môžete ísť s kamarátkami von, a podobne.

Pretože ste slobodné. Je to len váš život, nikto vám ho riadiť nemôže. Hoci to by sa nemalo stávať ani v prípade, ak partnera máte. No žiaľ, niektorí si lásku zamieňajú s vlastnením. A žena pre lásku urobí prvé aj posledné. Lenže kvôli mužovi strácať samu seba? To nech vám už nikdy nenapadne! Práve preto, že ste teraz samy, máte jedinečnú príležitosť popracovať na sebe. Môžete opäť nájsť a rozvíjať svoju pravú osobnosť – a to aj bez muža.

pinterest.com

Ste len vy…

Plňte si sny, bojujte za to, čo ste vždy túžili dosiahnuť, no partner vám vôbec neveril a vravel vám, že je to nemožné. Dokážte každému, že pre vás toto slovo nemá význam. Dokážte jemu, akú silnú ženu mal po svojom boku, no zakazoval jej prejaviť sa. Dokážte mu, že keď sa z vašich snov a túžob smial a považoval ich za utópiu, mýlil sa. Prosím, nech vidí, že ste to nevzdali a idete ďalej. Napriek všetkému.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Po čom ženy túžia

Takisto, prosím, nedokazujte to len jemu. Dokážte samej sebe, že vaša odhodlanosť, sebavedomie a ženská vytrvalosť mali zmysel.

Možno si myslíte, že keď budete príliš opatrná, že všetci, ktorých hneď nevpustíte do svojho života, jednoducho odídu. Mýlite sa. Napriek všetkým vašim náladám, teóriám a filozofiám to nevzdajú.

Tí praví ľudia, ktorým na vás záleží, vedia, že niektoré veci nemožno začať lusknutím prsta.

Nevyvíjajú nátlak na veci a majú pre ostatných pochopenie. A presne takýchto ľudí si treba nesmierne vážiť a ceniť za to, že sú v našom živote.

Hoci nie hneď tak, ako by oni chceli…

pinterest.com

Ten váš princ, ktorý na vás niekde čaká, vás nakoniec ocení tak, ako si skutočne zaslúžite. On uvidí, čo všetko ste zvládli, čím ste si prešli, a bude vás milovať, akceptovať, tolerovať so všetkým. On pochopí, aká ste úžasná žena. On vašu silu, neskrotnú vášeň a vašu odvahu ísť ďalej neprehliadne ani zďaleka.

Nebude chápať, ako ste to mohli doteraz zvládať úplne sama. Bude ľutovať, že vás nestretol skôr, no bude hrdý na to, že hoci pri vás v tých chvíľach nebol, vy ste to nevzdali. Budete osoba, ktorá bude mať všetok jeho obdiv.

A verte mi, že samy v ten okamih pochopíte, že takému mužovi nebudete musieť nič dokazovať.

No teraz mi urobte láskavosť a prestaňte myslieť neustále na to, aké bude vaše stretnutie, aký bude či koľko budete mať detí. Prestaňte sa hrnúť do niečoho len preto, aby ste neboli samy. Nie nadarmo sa vraví, že správne veci sa dejú vtedy, keď to najmenej čakáme.

Coverphoto: Photo by kyle smith on Unsplash

Facebook komentáre