Často, naozaj veľmi často počúvam od mužov, ako sa v ženách strácajú. Ako im nerozumejú, pretože nech urobia, čo urobia (alebo neurobia), stále je to zlé. O návodoch alebo príručkách, ktoré by nám chlapom aspoň trochu pomohli porozumieť ženskej duši, existuje nespočetné množstvo vtipov, ktoré pravdepodobne vznikli na základe skutočného empirického poznávania. Tak čo tie ženy naozaj chcú?

Nie je to také komplikované a ani tento článok nebude po vytlačení merať vzdialenosť porovnateľnú s obvodom rovníka. V skutočnosti tie ženy nechcú až tak veľa… Na to som prišiel v mojom poslednom vzťahu. Síce sa rozpadol, ale naučil ma mnoho a navždy jej za to budem vďačný. Rozchod v tomto prípade nevnímam ako zlyhanie ani jedného z nás. Nielenže mi dokázala, že sa v ženskej duši nemusím naveky strácať, no rovnako som pochopil, že sa dá zo vzťahu odchádzať pokojne a bez zbytočných nárekov.

pinterest.com

Keď som to celé pochopil, mal som pocit, že som ideálnym partnerom…

Naozaj to nie je ťažké. Začiatky sú síce trpké, ale aj tá najmenšia snaha prinesie výsledky. Ženy totiž potrebujú oporu. Priateľa aj partnera v jednej osobe. Niekoho, kto im spočiatku možno vôbec nerozumie, ale raz im porozumieť chce.

Buď tu pre ňu. Vždy, v každom okamihu. Žena nie je komplikovaná bytosť, len všetko, čo prežíva, sa v nej po čase začína biť. Rezonujú v nej dobré aj zlé zážitky, ktoré na ňu vyskakujú v tých najnečakanejších okamihoch. Občas reaguje prchko a inokedy sa zase chce túliť. A jediné, čo ty musíš urobiť, je odpozorovať, kedy aká nálada prichádza a čo je jej spúšťačom.

A tak buď s ňou. Nielen pri nej. Občas jej povedz, že ty sa o všetko postaráš a ona nemá dôvod trápiť sa. Práve to žena potrebuje… Daj jej pocit, že je v bezpečí a nikdy viac sa ti nebude zdať, že jej nerozumieš.

Na základe toho si k tebe vybuduje dôveru, a tak pred tebou nebude nič skrývať. Nebude mlčať vtedy, keď bude mať chuť niečo zo seba dostať. Nebude sa ti vzďaľovať ani si potichu hovoriť, že je zbytočné, aby sa ti zdôverila. Zrazu bude mať pocit, že jej konečne niekto rozumie a z vašej domácnosti zmiznú všetky zbytočné hádky aj drámy končiace sa slzami.

pinterest.com

Ženu si musíš získať…

A tú pravú si nezískaš ničím materiálnym. Dosiahneš to tak, že sa vďaka tebe bude cítiť jedinečná a pochopená. Ak sa naučíš rozumieť jej náladám a pocitom, ona ti to vráti. Viac nebude mať dôvod nič skrývať ani sa uzatvárať do seba. Staneš sa pre ňu pilierom, o ktorý sa oprie vždy, keď o všetky svoje istoty príde. A vďaka tomu sa budeš cítiť výnimočne aj ty.

To, že som dospel, som totiž pochopil v okamihu, keď si žena oprela hlavu o moju hruď a sťažka vydýchla. Stáli sme vtedy u nás na chodbe, za nami sa zavreli dvere a ona urobila toto… Doslova nechala celý svet tam vonku a týmto gestom mi dala pocítiť, že ma potrebuje. Že v jej živote znamenám niečo špeciálne. Vtedy sa z chlapca, ktorý vo mne večne prežíva, stal muž.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zdvihni hlavu hore, tam je odpoveď

 A tak tu buď pre ňu…

Inak sa ti začne vzďaľovať. Počúvaj aj vtedy, keď nič nehovorí. Občas sa nič nepýtaj, jednoducho iba buď… Neodchádzaj, keď sa niečo domrví. Nenechávaj ju samu s tým, čo cíti.

Ak niekedy budeš mať pocit, že ničomu nerozumieš, aj tak zostaň. Raz pochopí, že jej nikto nevenuje toľko pozornosti ako ty, a už viac nebude mať dôvod nič pred tebou skrývať. Všetci totiž chceme vo svojej blízkosti niekoho, kto s nami zostane, nech sa deje čokoľvek. Každý potrebujeme osobu, pri ktorej môžeme byť sami sebou…

Coverphoto: picjumbo.com

Facebook komentáre