Ona je príliš ženská.
Ona zase nemá city.
Ona je citlivka a hentá sa zdá, že pôjde aj proti celému svetu, ale výlučne sama.
Ona je veľmi samostatná a tá zase zlatokopka, lebo som jej musel zaplatiť lístok do kina…

Žena. To stvorenie, od ktorého v dnešnej dobe každý žiada niečo úplne iné. Občas mám pocit, že je nemožné sa v tom celom nestratiť.

Všetci chcú niečo iné.

pinterest.com

Máš byť dokonalá dáma s citom pre detail. Keď však taká budeš, povedia ti, že máš brať život menej vážne a občas sa aj odviazať. Máš byť stále upravená, ale keď taká budeš, budú ťa mať za namyslenú pipku. Neskôr máš byť dokonalá mama. Keď sa však budeš venovať iba rodine, povedia ti, že máš mať aj vlastný život. Keď si občas dovolíš ísť niekam bez detí, tak ti povedia, že si zlá matka.

Niekedy som mala pocit, že žena má byť ako superman. Niektorí muži sa doslova zľakli toho, že som až veľmi samostatná, že som ich vo svojom živote nutne nepotrebovala a spokojne som sa zaobišla aj bez nich. Nikdy som nebola tá pipka, ktorú bolo treba zobrať na večeru za majland. Keď som tú večeru chcela, tak som si u v kľude zaplatila a šla tam s najlepšou kamoškou.

Vieš, možno to bola istým spôsobom pretvárka, obranný mechanizmus.

Ale nikdy sa ani jeden z nich (až na toho jedného) nepokúšal za tú pretvárku preniknúť. Keď som si v istom období môjho života povedala, že ja si proste budem plniť sny, pracovať po nociach, lebo ma to baví, a neriešiť vzťahové opušťáky, tak som od svojho okolia počúvala, že to nemá budúcnosť a že ja ako žena by som sa mala správať inak. (Samozrejme, nikto nevedel definovať, ako sa má taká „dokonalá“ žena správať.)

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Vraj som sa zmenila...

Ja som nikdy nemala tušenie, ako sa mám správať. Nechápala som, prečo by som si mala založiť rodinu s priemerným mužom v dvadsiatke. Chcela som žiť a stále chcem. Chcela som byť žena, ktorá spozná svet, ktorá predtým, ako sa niekde s niekým usadí, bude si na 100% istá tým, že je to presne ten muž a presne to miesto, ktoré celý život hľadala.

pinterest.com

Teraz, keď som toho muža našla, nechcem byť žena závislá od toho druhého. Chcem byť žena samostatná a niekto, kto bude mať tomu druhému čo ponúknuť. Chcem byť rovnocenná partnerka. A nie pre moje ego… ale preto, že to proste chcem a lebo sa vtedy cítim vo svojom živote dobre.

Svet, ľudia a hlavne muži od nás žien žiadajú naozaj všeličo možné. Chcem ťa však poprosiť, aby si sa správala vždy iba tak, ako to chceš ty sama. Prosím, nikdy nedovoľ svetu, aby ťa zmenil. Nikdy nedovoľ nikomu, aby ti zabránil plniť si svoje sny.

Buď presne takou ženou, akou si vždy chcela byť.

Keď chceš mať obrovský dom plný detí, tak ho maj a nepočúvaj ľudí, ktorí ti povedia, že je to bláznovstvo. Keď si chceš užívať sama a neriešiť, tak to proste urob.

Keď ťa nebaví byť ženou ako z veľkej knihy, tak takou proste nebuď. Buď taká žena, na ktorú by si aj po pár rokoch mohla byť hrdá.

Buď žena, ktorá presne bude vedieť, čo chce a nezastaví sa, až kým to nedostane. Rob všetko tak, aby si bola šťastná, lebo máš iba tento jeden život.

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre