Len tak si sedím na terase jednej z miestnych reštaurácii a rozmýšľam. Rozmýšľam, či sme sa vážne museli dostať až do takého štádia, kde sa už ani len kúsok nezaujímame jeden o druhého. Nikto nikomu nenapíše. Nikto o nikoho ani len nezakopne.

Minule som ťa stretla, pamätáš si? Na chodníku, oproti nákupnému centru. Bol si taký šťastný… Hlavou mi hneď preletela otázka, prečo si nebol taký šťastný so mnou? Usmieval si sa tým úsmevom, do ktorého som sa tak zaľúbila, keď som ťa po prvýkrát videla na koncerte tvojho obľúbeného speváka. Viem, že je to už nejaký ten čas, čo si sa rozhodol ísť inou cestou, ale stále mám v hlave milión otázok a chcela by som ti vykričať všetko to, čo som nikdy nedokázala.

pinterest.com

Keď nie som s tebou, alebo nie si pri mne, mám chuť ti povedať všetko, čím si ma kedy zranil. Ako si mi ublížil a ako si si to nikdy neuvedomil. No zrazu ťa stretnem, alebo vidím, že si on-line, a moja odvaha klesne a utečie odo mňa ďaleko preč. Nikdy som nedokázala pochopiť, prečo sa náš celý spoločný svet zrazu o toľko stupňov zmenil a každý si šiel svojou cestou. Mrzelo ma to. Mrzí ma to.

No spravil si veľa chýb. Nielen chýb, ale dal si mi toľko rán, že by som ti už nedokázala znova povedať úprimné ,,milujem ťa“ bez toho, aby som nemala slzy v očiach. Snažila som sa a chcela som sa aj naďalej snažiť o to, aby si ma znova mal takú, aká som bola. Aby sme sa znova dostali tam, s čím sme začínali. Ale vieš čo? Uvedomujem si, že je to takto lepšie.

Keď nie som ja dôvod tvojho nádherného úsmevu, prečo by si ten dôvod pre mňa mal byť ty? Posúvam sa ďalej, aj keď viem, že ma to bude štvať ešte ďalší mesiac, možno dva a možno tri, ale ono to prejde. Prejde to ako tvoja láska ku mne. No naďalej budem tou, ktorá bude silná a odolná voči veciam, ktoré sa dejú v dnešnej láske.

pinterest.com

Naďalej budem tá, ktorú keď uvidíš, tak si vážne a úprimne povieš, že to je tá žena, do ktorej som sa zamiloval. Takú usmievavá, šťastná a plná energie. Taká, akú si kedy miloval.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Pamätáš si ...?

Chcem, aby som bola niekoho dôvod na úsmev už hneď ráno, keď sa zobudí, a bude na mňa myslieť. Chcem byť dôvod, ktorý bude v druhom človeku vyvolávať lásku, pochopenie, cit a podporu. Jediné, čo chcem, je byť šťastná a to som pri tebe vlastne nebola.

Takže naďalej budem tou silnou ženou a nedám sa zraziť dolu na kolená. Budem naďalej tá silná, aby som dokázala zvládať veci inak a rozumnejšie ako tie veci s tebou. Ďakujem ti, pretože ty si mi ukázal, ako sa spamätať a ako byť naďalej silnou ženou.

AUTOR: Silvia Molčanová

coverphoto: pexels.com

Ak by si nám aj Ty rada prispela svojím príbehom, pošli nám ho na ulomkyzeny@gmail.com.

Články od čitateliek uverejňujeme každý pondelok.

Facebook komentáre