Budeme spolu navždy… Túto legendárnu frázu som už počula od toľkých mužov, no ani jeden z nich si neuvedomoval význam tejto vety. Slovo navždy používajú bežne, pri akejkoľvek situácii. Ja ti ale teraz ukážem rozdiel medzi slovami NAVŽDY a NAVŽDY! Nebolo to tak dávno, čo som tieto slová počula. Ľahko vychádzajú z úst, ešte krajšie sa počúvajú.

Navždy v mojom prípade znamenalo pár mesiacov. Na začiatku je obvykle všetko v poriadku a krásne. Dvaja ľudia sa ľúbia, hovoria si zamilované slová, trávia spolu všetok voľný čas a neriešia nič iné, iba seba samých.

Po prvých mesiacoch však prichádzajú prvé problémy a už tu sa niektoré vzťahy rozpadnú.

pinterest.com

Tí, čo to vydržia a prekonajú ich, pokračujú ďalej vo svojej ceste k slovíčku „navždy.“ Malé škriepky alebo hádky ešte nikoho nezabili, však ? Keď však človeka spoznáme bližšie, spoznáme aj jeho skryté stránky alebo reakcie, začne nám blikať červená kontrolka, ktorú sme doteraz ignorovali.

Keď sa však pohádate do krvi, nebodaj, na teba siahne rukou, volíme ústup. V tejto situácii určite nemáš na jazyku slovo navždy! Prásk, vzťah stroskotal. Presne toto je jeden z dôvodov, prečo by sme nemali hovoriť slovo navždy. Keď sme ešte nevideli toho druhého v rôznych situáciách, ktoré sa vymykajú normálu.

Mali by sme žiť tu a teraz, spoznávať sa a na chvíľu si od tohto slova oddýchnuť.

Aký časový úsek pohltí toto slovo? Nuž, dokedy budeme tu, kým budeme stáť na tejto zemi. Dokedy budeme živí, môžno nie úplne zdraví, ale jednoducho… dokedy budeme TU. Ani sľub pri oltári nemusí znamenať navždy…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Chýbajú mi naše maličkosti

Teraz ti ukážem, ako má také slovo skutočne vyzerať. Vzťah založený na láske a nie zamilovanosti toho vydrží oveľa viac. Keď sa ti podlamujú kolená iba pri letmom pohľade, keď by si mu zniesla modré z neba a naopak aj on tebe. Niektorí muži sa do manželstva len tak nehrnú. Keď tí, ktorí sa nechcú nikdy oženiť, stretnú tú pravú, vkročia do manželstva rýchlym krokom.

pinterest.com

Pravá láska existuje, len ju treba vedieť rozoznať!

Možno sa po niekoľkých rokoch vrátia späť k tejto myšlienke, no ani raz nepomyslia na to, že to bol krok vedľa. Preto až keď miluješ, miluješ celým svojím srdcom (a nie si len zamilovaná), vtedy použi toto slovo.

Teraz sa toho neboj. Teraz už vieš, že je to správne. Prekážky už nie sú, prekonali ste ich. Už vieš, ako sa správa, keď ho niečo nahnevá alebo prekvapí. Vieš, že vie byť nežný i hrubý. Zvládli ste to! Až teraz prichádza na rad to slovo.

„Navždy budeš v mojom srdci!“

Autor: Anonym

Coverphoto: Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

Facebook komentáre