Zostaňme radšej iba priatelia. Tak toto je veta, ktorá každú z nás dokáže položiť. Niekedy vie riadne naštvať, niekedy aj pobaviť. No vždy to každú z nás, bez výnimky, sakramentsky zabolí.

Neviem, čo je lepšie. Prestať vídať toho človeka úplne, alebo sa uspokojiť aspoň s tým, že ako kamoška o ňom budete vedieť všetko a sem tam ho uvidíte.

Ani jedna z možností nie je celkom výhra.

Vy len stále krútite hlavou a rozmýšľate nad tým, prečo nie ste dosť dobrá? Dosť dobrá partnerka? Priateľka? Frajerka? Neviete. Neviem to ani ja. Ale kamoška ste teda najlepšia. A máte informácie z prvej ruky. Aj keď ich nechcete. Aj keď na ne nie ste zvedavá. Aj keď vám spôsobujú bolesť. Aj keď za to trpíte. 

Ak vám dotyčný navrhne priateľstvo akoby vám automaticky dával povolenie na to, aby ste si začali hľadať niekoho iného. Stratil šancu, ktorú mal. Už nemá právo vedieť o vás všetko. Nemá právo dostávať ranné správy o tom, ako ste sa vyspali. Nemôže hovoriť nič, ak hovor od neho nezdvihnete, pretože máte rande. A to teda nie s ním. Veď ste len kamaráti. A tí veru na rande spolu nechodia. Mal šancu, ale pustil ju do vzduchu. Už môže len sledovať, ako dávate prednosť druhým. Iným, ktorý si snáď šancu byť s vami budú vážiť viac.

Niekedy vás ale prekvapí nutkanie. Zabojovať. Budete si hovoriť, že to možno celé zmeníte časom. Ak budete dosť dobrá kamoška, možno vás o mesiac, dva, tri bude predsa chcieť za priateľku, ktorej bude venovať všetku svoju pozornosť. V hĺbke srdca dúfate, ale viete, že klamete seba samú. A to by ste teda nemali. Klame vás okolie, klame vás on, aspoň sama k sebe buďte úprimná. Falošná nádej, nie je veru dobrá priateľka. Ako je v týchto kamarátskych vzťahoch obvyklé, je dosť možné, že aj váš kamarát si rýchlo nájde novú kamarátku. A práve ona môže byť tá, ktorá dostane to privilégium, že nebude iba kamoška ale časom aj oficiálna priateľka. Bum. Vtedy príde to, že si budete mať chuť trieskať hlavu o stenu a budete tú nespravodlivosť chcieť vykričať do celého sveta. V čom je ona lepšia? Prečo ja som nedokázala to, čo sa jej podarilo? A pritom vy ste určite chceli viac. Aj milovali viac. Aj sa usilovali viac. Aj bojovali viac. A bolo to dobré akurát tak na nič. Príbeh sa končí.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Srdcu sa predsa len dá rozkázať

Možno ste začali zo zlého konca. Možno ste si neboli súdení. Možno vás čaká niekto lepší, krajší, múdrejší. No dúfajte v jedno. Že vás čaká niekto, kto si vás bude viac vážiť a nebude vás chcieť stratiť ani ako kamošku ani ako priateľku.  Ak od vás chce, aby ste boli iba priatelia, asi si nie je vedomí toho, čo všetko to prinesie. Možno ho to časom prekvapí. A možno nie. Možno bude s takýmto vzťahom úplne spokojný. Veď vás bude mať stále na linke, stále po ruke. Ale čo vy? Dáte to? Bude vám to stačiť?

Potom všetkom je to len na vás. Vy ste tá, ktorá môže rozhodnúť, či potrebujete ďalšieho priatela, alebo pre vás veta buďme radšej iba priatelia znamená v preklade zbohom.

coverphoto: www.pexels.com, foto: www.tumblr.com

 

Facebook komentáre