Budú tu chvíle, keď budeš chcieť všetko vzdať, pretože sa zasekneš na nepodstatnej veci. Lenže v tú danú chvíľu, v tom rozpoložení, to bude pre teba dôležité. Niečo, čo ťa zastaví, ako nejaký blok, a ty sa budeš báť urobiť ten dôležitý nový krok. Dievča, nerob unáhlené závery… Pretože tu budú aj dobré dni. Nie všetko zlé trvá večne a to, čo ti teraz pripadá ako prechádzka tŕnistou záhradou, sa čoskoro zmení. 

A ty budeš stáť pred zrkadlom a sama sebe neuveríš, že si to zvládla. Že to bola malá kvapka v mori, a tá skúsenosť ťa opäť niekam posunula. Aj keď vtedy si si myslela presný opak. Neukonči to krásne v tvojom živote len kvôli tomu, že teraz nevládzeš alebo máš jeden z tých povestných zlých dní. 

unsplash.com

Spomeň si na ten deň, kedy si začala opäť dôverovať, mať rada a začala si sa usmievať… 

Neprší večne a ani u teba tieto zlé dni nebudú večne pretrvávať. Opýtaj sa pred unáhleným záverom, či to to bude stáť za to. Stať sa opäť tou, ktorej si raz povedala, že už u teba nemá miesto. Ver tomu, že už len tá predstava ťa posunie vpred. Nebojovala si so svojím vlastným a starým ja, aby si sa ňou po tom vyhratom ťažkom boji znovu stala. Tá osoba je len spomienkou.

Bolo pre teba ťažké znovu urobiť to, čo pred pádom na kolená. Nevidieť svetlo na konci tunela a zožierať sa vlastnými myšlienkami. Bolelo to a striedal sa smútok so zlyhaním. Snažila si sa tak veľmi dosiahnuť svoj cieľ, sústredila si sa len na to, že si zabudla obzrieť sa. Obzrieť sa tam, kde stálo tvoje šťastie. Tvoje srdce. Kde si vždy chcela byť.

unsplash.com

Nikto nám nikdy nepovie, čo máme robiť… 

Ani nám nenapíše scenár. Chybám sa v živote nevyhneme. Ale čo by to bol za život, ak by sme ich nerobili? Z čoho sa potom máme poučiť a z čoho sa máme oveľa viac radovať? Ber si zo života všetko, čím si si prešla: zlomené srdce, ale aj slzy cez smiech. V tie momenty nezvládnuteľnú bolesť, zároveň aj neutíchajúci smiech.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Treba odpustiť

Bude to trvať dlho… 

Dni, týždne, mesiace. Možno aj roky. Budeš plakať aj kričať, ale opäť sa budeš i radovať. Nelipni na minulosti. Z toho nič dobrého nevzišlo. Hlavu hore a usmej sa. Buď šťastná sama pre seba a opäť začni žiť. Musíš sa stať dôležitou pre seba, aby si mohla otvoriť svoj svet pre niekoho, kto bude pre teba tiež dôležitý. Ako aj ty pre neho. 

A až vtedy do tvojho života vstúpi niekto, kto bude mať rád to dievča, ktorým si, bola a aj budeš. Pretože minulosť si so sebou ponesie každý. Dôležité je, že sa nezabudneš od nej odraziť a nechať ju tam, kde patrí.

Nezabúdaj, že ľudia do tvojho života prídu a stane sa, že z neho budú chcieť vystúpiť. Pôjdu svojou cestou. Niekedy to tak je. A aj o tom je šťastie: vedieť, že ten, na kom ti tak veľmi záleží, je tam niekde vonku. Spokojný.

A presne taká si aj ty. Spokojná a šťastná…

Autor: Andrea Antalíková

Coverphoto: Photo by Timur Romanov on Unsplash

Facebook komentáre