Určite už ste zažili niekedy taký ten vzťah, v ktorom ste si vraveli: „áno on/ona je ten pravý“. Že vzťah s ním je ako prechádzka ružovou záhradou – prinášal vám do života len to dobré, a mysleli ste si, že sa to nikdy neskončí. Ale po určitom čase prišiel nejaký zlom. Človek, do ktorého ste boli až po uši zamilovaní, sa zmenil v niekoho, koho skoro nespoznávate. Ráno ste sa zobudili a báli ste sa, čo vám dnes bude vyčítané, čo bude zase vaša chyba, čo ste zas pokazili, že vzťah nefunguje tak, ako má…

Ale možno sa ten človek nezmenil, len po určitej dobe vám ukázal svoju pravú tvár – kým naozaj je. Zakazoval vám vídať sa s priateľmi, rodinou, dokonca vám zakazoval používať sociálne siete, pretože sa bál, že by ste sa s niekým zoznámili a opustili ho.

Človek ktorý vás zo začiatku miloval a urobil by pre vás všetko, je zrazu človekom, ktorý vám teraz strašne ubližuje… 

Je to ako keby ste mali nočnú moru a nemohli ste sa z nej prebudiť. Keď nás niečo nerobí šťastnými – či už je to vzťah, práca, alebo niečo iné, mali by sme to nechať odísť. Pretože cítiť sa naozaj šťastný, to je to najdôležitejšie. Šťastie nám dá do života úplne nový druh sily! 

Povznesie nás až na samý vrchol a nič už pre nás nebude prekážkou! Budeme nezlomiteľní. Takže ak vás to nerobí šťastnými, povedzte si stop, a odíďte. Nemali by ste zahadzovať svoj drahocenný čas pre niekoho, kto si to neváži. 

pinterest.com

Nemali by ste sa nechať obmedzovať, pretože ten pravý od vás nikdy nebude chcieť, aby ste sa niečoho vzdali. Nebude vám nič zakazovať, pretože bude mať vo vás absolútnu dôveru. Bude sa tešiť z každej maličkosti a z každého úspechu, čo dokážete. 

Bude v tom s vami ruka v ruke, bude vaša najväčšia podpora aj opora…

Bude to niekto, kto by za vás dal ruku do ohňa a urobil všetko, aj keby to malo byť to posledné, čo urobí, len aby vás videl s úsmevom na tvári. To bude ten pravý vzťah! Láska, dôvera, rešpekt! A nie pretvárky, urážky, a trápenie… 

Žite tak, aby ste vo svojich posledných dňoch neľutovali, čo ste urobili alebo naopak neurobili. Žite okamihom a pre každú krásnu chvíľu! Milujte úprimne a budete milovaní. Všetko dobré sa nám raz vráti – no aj to zlé. 

Preto by sme sa mali snažiť robiť pre tých, čo si to zaslúžia, len to najlepšie, a hlavne aj pre seba. Tí, čo sa k nám správajú zle, si od nás nezaslúžia nič, len vzdialenosť. Všetko sa nám to raz vráti, pamätaj…

Autor: Denny

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo ak by sme vedeli zmeniť silu vesmíru?

Coverphoto: Photo by kevin laminto on Unsplash

Facebook komentáre