Často počúvam od iných ľudí, aké mám dobré srdce. Že vraj rada pomáham a myslím na dobro iných. Nejdem to popierať, pretože to tak naozaj je. Chcem pre každého len to najlepšie. Keď niekto za mnou príde a potrebuje pomoc, nikdy mu nepoviem nie. Každého jedného človeka mám úprimne rada.

Nemám ani ten najmenší dôvod byť k niekomu zlá a bezcitná. Dokonca by som povedala, že takou ani neviem byť. Aj keď… 

Niekedy by som mala byť práve ja tou zlou kráľovnou. 

pinterest.com

Nie som taká. Aj ja mám iba obyčajnú ľudskú dušu. Dušu nevinného človeka, ktorému záleží na vašom šťastí. Taktiež mám láskavé srdce, ktoré si pamätá na každého jedného z vás, ktorí ste vstúpili čo i len na chvíľu do môjho života. O to viac ma mrzí, ako veľmi mi dokážete ublížiť. 

Vy – ľudia tejto doby. Možno ani neviete, čo spôsobujete. Ale ja to viem. Veľmi dobre to viem. Viete, mňa to poznačilo na dlhý čas. Ospravedlnenie niekedy nestačí. Jedno prepáč nič nevyrieši. Bohužiaľ, nedokáže ani vrátiť čas. Smutné je, že často mi nebolo povedané ani to hlúpe prepáč. Presne to, ktoré som si zaslúžila a právom mi malo patriť. 

Nikdy som nepočula, že vás to mrzí, že vás to trápi a že to chcete napraviť. Vždy ste radšej odišli a predo mnou sa tvárili, akoby sa nič nestalo. Za mojím chrtom ste ma ohovárali. Rozprávate o mne klamstvá, čisté nezmysly, ktoré vznikajú iba vo vašich hlavách. 

Chcem, aby ste vedeli, že ja nie som hlúpa a vy zas nie ste neviditeľní. 

Robí vám to dobre? Ste spokojní so svojím správaním? Máte o niečo šťastnejší život? Ja vám iba poviem, že nemáte žiadny charakter. Neviete si predstaviť, ako dokážete ublížiť niekoľkými slovami a skutkami. 

Týmto ubližujete práve ľuďom, ktorí pri vás naozaj vždy stáli. Povedala som vám niekedy aj ja nie? Odmietla som vás vypočuť a poradiť vám? Nikdy som toto neurobila a nikdy to ani nespravím. Naozaj nikdy ani pri jednom jedinom z vás. Vždy som tu bola pre vás.

pinterest.com

Bola som až moc silná na to, aby som riešila vaše problémy. Trúfla som si vždy vás vypočuť a pomôcť vám s úsmevom na tvári. Nenechala som vás samých vo vašom smútku. Zabudla som na svoje starosti a s láskou som počúvala o tých vašich. 

Prišiel čas, kedy som na to nakoniec sama doplatila. 

Dobehlo ma to. Ocitla som sa sama. Všetci ste odišli a zrazu nikto z vás pri mne nestojí. Kde ste teraz, keď vás ja potrebujem? Tiež ste mi hovorili, že tu budete vždy pre mňa. 

Teraz vám ani nenapadne spýtať sa, ako sa mám. Či mi môžete nejako pomôcť. Alebo či by som nešla s vami len tak bezdôvodne na kávu. Naozaj vám nerozumiem. Nepochopím ľudí, ktorí boli mojimi najbližšími. Ubližovať druhým nemá žiadny význam. 

Či už chcete, alebo nie… Verte mi, že raz na to doplatíte sami. Potom už bude neskoro, keď budete prosiť o odpustenie. Teraz si poviete, že som bezcitná… Ale akí ste potom vy? Bola som ochotná pre nás spraviť prvé aj posledné. Vypočula som vás vždy, keď ste mi zavolali. Veľakrát sa riešili iba vaše hlúpe problémy. 

Aj ja som len človek. 

Ja som pre vás spravila všetko a vy pre mňa nič. Spomeňte si, ako ste sa ku mne zachovali a čo presne ste mi povedali. Aj ja niekedy potrebujem niekomu niečo povedať. Bohužiaľ… Už to nemám komu povedať. Na určitý čas ste ma zničili. Donútili ste ma svojimi skutkami zrútiť sa. 

Bola som silná až príliš dlho. A to všetko iba kvôli vám. Kvôli tomu, že som pre vás bola ochotná spraviť aj nemožné. 

Pre vaše dobro vám dám poslednú kamarátsku radu. Zamyslite sa nad sebou. Neubližujte nevinným, zbytočne im tak zničíte šťastný život.

Autor: Júlia Kotianová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nemal by ťa zmeniť

Coverphoto: unsplash.com

Facebook komentáre