Pár mesiacov dozadu bolo všetko iné. Bez farby, kontrastu – také fádne. Jednoducho povedané, nemilovala som samu seba. Rána boli tmavé, večery plné plaču a vzlyku, že som nevedela, kedy sa už toto všetko skončí. Videla som v sebe netvora a človeka, ktorého nemám rada. Bolo to zvláštne a zároveň veľmi ťažké. Pod prúdom tečúcej vody som hľadala odpovede, zatiaľ čo na moje telo dopadali horúce kvapky jedna po druhej.

Všade bolo ticho. V mojej mysli zúril orkán myšlienok. Chcela som ho utíšiť, no vôbec mi to nešlo. A tak silno som potom túžila. Jedna malá myšlienka, ktorá prišla za mnou, mi ukázala pravdu, priam otvorila oči. Nikdy si ma nemal v skutočnosti rád. Ponižoval si ma a tým si si zvyšoval svoje ego… 

unsplash.com

Na mne… 

Bola som vtedy hlúpa a nevnímala som realitu. Mala som na očiach ružové okuliare a žila v tej mienke, že svet je krásny. Vravieval si mi, že som chudá a rovná ako doska. Porovnával si ma s inými a mňa to ubíjalo. Tieto tvoje slová sa mi dostávali hlbšie do podvedomia a ja som s tým už nevedela bojovať. Vytrácala sa zo mňa iskra. 

V tom čase ma nič nezaujímalo a nenapĺňalo. Necítila som sa ako žena. Cítila som sa zle, pod úroveň. Myslela som si, že nie som hodná milovania. Moje sebavedomie bolo na bode mrazu. V ničom som si neverila. Všetkého, čo som chcela urobiť, som sa bála. 

Rád si mi vyčítal, že za všetko môžem ja a že som to pokazila… 

Nosila som najradšej veci, ktoré ma zahaľovali a zakrývali moje ubolené vnútro. Hanbila som sa a zároveň bála, že čo ak sa bude na mňa niekto uprene pozerať a skúmať, ako vyzerám. Trápilo ma to a moje vnútro to zožieralo. 

Chcela som sa ukryť pred vonkajším svetom. Do svojej ulitky, do ktorej si nikoho nepustím. Mať opäť úsmev na perách a radosť zo života. Vo všetkom som sa snažila a ty si ma v tom najhoršom zradil. Vykreslil si ma ako tú najhoršiu, čo všetko pokazila a urobila zle. Pýtala som sa samej seba, prečo… 

unsplash.com

Odpovede na moje otázky som hľadala márne… 

Myslela som si, že sa to už nikdy neskončí. A práve v tom momente sa všetko vo mne zlomilo. Cítila som voči tebe nenávisť, sklamanie a bola som podvedená. Vždy som sa ti snažila vyhovieť. No pritom som stratila samu seba. 

Považujem to za najhoršiu a najväčšiu stratu. Stále nechápem jednu vec, že ako sa mi dokážeš po tom všetkom pozrieť do očí. V tom období bolo toho na mňa dosť. Chcela som sa úplne uzavrieť do seba. Dnes vďaka svojim najbližším viem, že som silná a po tejto skúsenosti už nemôžem každému otvoriť svoje srdce. Ubehol už nejaký čas a som šťastná, že si z môjho života preč. 

Budem úprimná… 

Trvalo mi to dlho, kým som prijala samu seba takú, aká v skutočnosti som. Snažila som sa hľadať na sebe malé pozitíva, vďaka ktorým som to ja. Na negatívne spomienky v mojom vnútri som sa snažila nemyslieť. Bol to ťažký boj, ale po čase som si začala pripisovať víťazné body na svoju stranu. 

Keď vás človek ponižuje, nemá problém s vami, ale sám so sebou. 

Preto ak si niečím takýmto prechádzaš a máš zlé obdobie… Prosím, nezabudni, že si krásna a na tomto svete jedinečná. 

Autor: Laura

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nehľadaj toho pravého

Coverphoto: Photo by LOGAN WEAVER on Unsplash

Facebook komentáre