Chcem, aby si vedel, že sa práve usmievam. Tak ako sa budem usmievať vždy, keď sa vedľa teba zobudím. Nežne ti pohladím tvár a pritúlim sa k tebe, pričom z teba strhnem polovicu prikrývky, čo ťa možno mierne naštve. Ale verím, že budeš tieto chvíle milovať… Tie chvíle, kedy budeme spolu šťastní. Dúfam, že šťastie pociťuješ aj teraz. Milujem totiž ľudí, ktorí sú šťastní stále, za každých okolností…

Neviem, prečo by som mala byť teraz smutná, prečo by som sa mala cítiť osamelo.

pinterest.com

Poznám ľudí, ktorých samota ubíja. Nevnímajú ju ako obdobie, kedy sa môžu venovať sami sebe, kedy môžu všetko a nemusia nič. Ich rozhodnutia nikoho ovplyvňujú a tiež sa nenechávajú ovplyvňovať rozhodnutiami iných. Popravde, neviem, prečo každý hovorí, že život osamote je prázdny. Nie, nie je… Má svoje čaro, rovnako ako život s milovanou osobou.

Viem, že raz do môjho života prídeš, no kým sa tak stane, chcem, aby si vedel, že som šťastná aj teraz. Práve preto, že chcem, aby si sa raz zamiloval do šťastnej osoby, do niekoho, pri kom budeš cítiť, že má šťastia dosť a je ochotný sa oň podeliť.

Rada by som ti povedala, že život so mnou nebude vždy ľahký.

Mám dni, kedy plačem, ani neviem prečo, no hneď na to ich vystrieda obdobie, kedy sa stále smejem. Ráno so mnou veľmi nie je reč, no za to večer mám energie na rozdávanie. Chcem skúsiť všetko, čo ma láka a je toho viac ako dosť. Baví ma toľko vecí naraz, že takmer nič nestihnem nikdy dokončiť, pretože neustále si nájdem niečo nové. Rýchlo sa nadchnem, no väčšinou ma to nadšenie aj rýchlo opustí.

Viem milovať, no viem aj nenávidieť. Trvá mi príliš dlho, kým sa zaľúbim. Nepatrím medzi dievčatá, ktoré sú zamilované každý víkend do niekoho iného a na to, aby skutočne milovali človeka, im stačí pár pekných slov a falošný úsmev. Nikdy som tomu nerozumela…

Musím najprv muža spoznať, nájsť presne tie jeho stránky, vďaka ktorým si ho budem vážiť. K mužovi potrebujem vzhliadať, musí si ma niečím získať. Ako vravím, vždy to chvíľu trvá, no potom keď sa to stane, už ma nič neprinúti, aby som lásku prestala rozvíjať.

Lebo podľa mňa to tak je… Na láske treba pracovať, nemôžeme ju nechať ležať niekde v kúte a dúfať, že bude rásť sama.

pinterest.com

Som veľmi priama, nemám rada, ak niečo ostane zamlčané, z vlastnej skúsenosti totiž viem, že je lepšie, ak sa veci povedia na rovinu a hneď. Keď sa to odkladá, nedorozumenia sa na seba len nabaľujú, emócie sa v ľuďoch zbytočne hromadia a o niečo neskôr vyplávajú na povrch. Vtedy už nik nehľadí na to, či svojimi slovami niekomu ublíži, chce len zo seba dostať to, čo ho už dlhý čas trápi.

Odpúšťam len vtedy, ak vidím, že to má zmysel. Každý robíme chyby a mnohokrát ich ľutujeme, preto sa nebojím prijať niekoho prepáč. No neznášam klamstvo, faloš a pretvárku. Vtedy už druhé šance nedávam. Iba zavriem dvere za osobou, ktorá ma zradila a viac sa k nej nevraciam, viac tie dvere neotvorím.

Dúfam, že ťa to nevystrašilo. Možno si sa práve zľakol a možno si jeden z mála, ktorý si povedal, že táto žena stojí za povšimnutie. Viem, že niekto taký existuje. Som si istá, že raz do môjho života prídeš. Muž, ktorého si budem vážiť, ktorého slovo bude vždy platiť a ktorý si bude uvedomovať, že žena potrebuje cítiť v prvom rade bezpečie.

Nečakám na dokonalú tvár ani na vyšportované telo…

Viem, že raz do môjho života príde niekto, kto mi dokáže, že život, ktorý som viedla predtým, bol len prípravou na všetko to, čo potom nastane. Viem, že sa raz pri pohľade na teba budem čudovať, ako som mohla žiť sama. No dovtedy… si budem užívať každú chvíľu, ktorú mám, pretože keď sa raz stretneme, chcem, aby ma spoznal usmiatu a šťastnú.

Autor: Lucia Skoncová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Bojujme za lásku

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre