Milý muž, nad čím premýšľaš, keď ma chceš vyzvať do tanca? Viem, že hrajú valčík a že si si ho nacvičoval na hodinách tanca, na ktoré si chodil, ale čo ti behá po rozume, že chceš tancovať práve so mnou?
Niekoľkokrát som ťa varovala a myslím, že obaja veľmi dobre vieme, že si pre mňa príliš dobrý.

Podľa mojich počtov si si v živote neprešiel príliš veľa posteľami a si vzorný vo všetkom, čo robíš. Tak mi, prosím, povedz, čo ťa ku mne tak ťahá? Sú to tie roky, kedy si ma nemohol mať?

pinterest.com

Áno, my ľudia chceme príliš často a príliš dlho to, čo nemôžeme mať.

Ale čo by si spravil, keby si ma konečne dostal? Prestala by som ťa baviť? Veď vieš, ako sa vraví: „Ak tancuješ s diablom, diabla nezmeníš, diabol zmení teba.“ Takže ako dlho by trvalo, kým by ťa ten valčík prestal baviť? Kým by si sa mi dostal do nohavičiek, alebo by si vydržal do poslednej noty piesne?

Vieš, ja som žena. Tancujem, kým mi nezačnú krvácať päty a kým kvarteto nedohrá svoju poslednú pieseň. Budem tancovať, aj keď bude prázdny parket a všetci sa na mňa budú pozerať ako na blázna. Budem skákať a výskať a budem presne tou pojašenou ženskou, ktorú vidí každý, kto ma pozná a miluje.

Dokážeš sa na to pozerať? 

Dokážeš ma držať za ruku a viesť práve preto, aká som, alebo budeš neustále vravieť, že ako-tak zvládaš aj moje hlúpe a temné stránky? A ver mi, o tých temných takmer ani nevieš. Dokázal by si vôbec počúvať, koľko hlúpostí som v živote spravila? Koľkokrát som zo seba dala niekomu ochutnať a koľkokrát som tancovala bez šiat?

Využívala som mužskú pozornosť a sledovala ich reakcie. Vieš, čo som zistila? Usvedčila som sa v tom, že žiaden muž neodolá ženskej pozornosti a takmer každý z nich podstrčí nejakej cudzej žene svoju vizitku po pár pohárikoch. Je to nechutné, pretože zväčša na nich doma čaká úžasná žena, ktorá sa o nich chce starať.

pinterest.com

A tak mi teraz napadá, chcem byť tou podvádzanou, alebo tou, na ktorú si po desiatich rokoch manželstva spomenieš? Už nikdy nechcem byť odmietaná svojím partnerom a už určite nikdy nechcem byť podvádzaná. Takže, aká voľba je tá, ktorá by ma urobila šťastnou?

Existuje vôbec nejaká správna voľba, ktorá nás ženy nikdy nenechá na pochybách?

Pretože žiadna z nás nechce byť jabĺčkom, ktoré si niekto odtrhne, odhryzne z neho a nechá ležať pod jabloňou. Každá z nás chce byť tým stromom. Tým, z ktorého bude jej partner každý jeden deň jesť, polievať ho a z ktorého mu nikdy neprestane chutiť.

Ale čo iné ako viera nám ostáva? Čo iné ako podať ti ruku a ísť s tebou na parket, kde sa nechám viesť, mám spraviť? Ale dovoľ mi, drahý muž, povedať ti jedno. Už dávno nie som žena, ktorá by chcela len tvoje telo.

Už raz som sa ti zverila. Ja chcem všetko. Chcem nielen cítiť tvoje pery na mojich bradavkách a ruku medzi svojimi nohami. Chcem ťa hlboko v sebe a najlepšie na čas určitý. 

Navždy… Chcem tvoju dušu a srdce a aj každú tú časť, ktorú si ešte nikdy nikomu neukázal. A rozhodne chcem byť poslednou, ktorej to všetko daruješ.

Autor: Michaela Schernthaner

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Možno to znie zvláštne, ale zlé dni nám dodávajú silu

Coverphoto: Photo by Nihal Demirci on Unsplash

Facebook komentáre