Ahoj, dievčatko… Áno, dievčatko, bez ohľadu na to, ako dlho sa už pretĺkaš životom. A práve teraz sa ti možno pred očami premieta tvoj detský odraz, tvoje malé Ja. Je to len pár rokov, čo si sa pozerala na svet ešte nevinným pohľadom a okúzleným dychom si vnímala pohyb hviezd… Bolo to tak očarujúce, však? Ibaže… Slnko párkrát zapadlo a priviedlo ťa do dnešného obdobia, kedy už neplatí, že na konci rozprávky príde princ, ktorý ťa svojím bozkom prebudí na život večný.

Neviem presne, čo práve teraz tvoja duša prežíva, no skús sa len zamyslieť nad tým, či budeš v posledných nádychoch tvojho života vďačná za úžasný život alebo sklamaná za jeho čas.

pinterest.com

Pamätaj, je to len na tebe. Ale poďme pekne od začiatku…

Drahá, 

ak závidíš život Šípovej Ruženke, Snehulienke či Popoluške, tak nezúfaj. Myslím si, že by ťa zrovna nenapĺňalo byť zavretá vo veži, umývať riad, drhnúť dlážku a starať sa o nevlastné sestry či o sedem hladných chlapov, ktorí si nevedia zaštopkať ani malú dierku na ponožke. Koniec koncov by ťa vyslobodil princ a bez neho by si „nič nedokázala“. Takto by si to chcela? To sotva. 

Vieš, „korunka z teba nerobí princeznú, ale skutočné činy z teba robia kráľovnú.“ Možno sa bojíš práve toho, čo povedia iní. Čo by povedali na to, kebyže sa konečne postavíš na vlastné nohy a začneš žiť život, aký chceš ty a nie oni. Nevieš? Pravdepodobne by si o pár z nich prišla, ale to je v poriadku. 

Aspoň zistíš, ktorým z nich na tebe skutočne záleží… 

Čo tak byť ako princezné Rapunzel alebo Merida? Prehodiť vlasy z veľkej veže a porušiť „zaracha“? Vybrať sa na cestu za svojím snom, aj keď jedinou zbraňou, ktorú budeš mať, bude panvica. Možno ti to príde ako nezmysel, ale, drahá, keď bude z teba babička, ťažko sa pohneš z vyhriatej postele. Už teraz s tým máš dosť veľký problém. 

Vydaj sa na cestu, kým nie je neskoro. Zaujíma ťa, aké je more hlboké? Tak skoč do jeho stredu. Chceš vidieť hviezdy z vysokého stromu? Tak sa šplhaj po konárikoch. Chceš zažiť život, po ktorom túžiš? Tak buď sama sebou. Princeznou, dievčatkom, hrdinkou. Môžeš byť, kým chceš. 

pinterest.com

„Nasleduj svoje srdce a hviezdy ťa navedú na tú správnu cestu“… 

V dnešnom svete plnom stereotypu chcem byť práve ja tou zmenou. Chcem byť tá, ktorá bude milovať svoj život a patrične si ho bude užívať.

Túžim byť tou, ktorá sa ocitne ráno o siedmej na lúke plnej kvetov, pretože obyčajný spánok v posteli ju už nebaví. 

Buď tou ženou, ktorou si vždy chcela byť. Buď to tá PRAVÁ ty a uvidíš, čo všetko za to stojí. Potom pochopíš pár vecí. Nejdem ti prezrádzať, aké. No už teraz sa teším na to, že o pár okamihov bude z teba ŽENA so srdcom dievčatka, žena s povahou neskrotnej hrdinky a žena s veľký Ž. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Až po rozchode sa ukáže, koho sme milovali...

Sama v sebe nájdeš ten diamant, ktorý si v sebe celé tie roky ukrývala… 

Užívaj si život, pretože platí, že dva dni sú ako jeden. Možno sa ľudia na teba začnú pozerať cez ďalekohľad a budú si o tebe pošuškávať na každom kroku, ale ty to nebudeš riešiť. Vieš, prečo? Pretože práve vtedy budeš skákať z mosta rovno do jazierka rýb s ľuďmi, s ktorými život je jedna veľká očarujúca realita. 

Už ťa viac nebude zaujímať, čo si o tebe myslia druhí, pretože zistíš, že svet v sebe schováva veľa prenádherných tvári. Avšak keď v tebe vybuchne bomba nervov, máš dovolené im ukázať ten prostredník na ruke. 

Tvoj život bude ako modlitba v ťažkých chvíľach či horúca čokoláda v zimnom počasí. Buď silná a nezávislá žena. (Len ak nebývaš na piatom poschodí bez výťahu a potrebuješ vyniesť nákup). Nebudeš sa predsa trápiť sama! 

A tvoj príbeh sa možno neskončí slovami: „A žili šťastne až do smrti,“ alebo: „Zazvonil koniec a rozprávky je koniec.“ A vieš, prečo? 

pinterest.com

Pretože tvoj príbeh sa neskončí! 

Bude žiť večne v tebe, pretože bude príliš krásny na jeho koniec. Ibaže je to len a len na tebe. Buď budeš poslušnou princeznou, alebo si vyberieš život neskrotnej hrdinky, o ktorom všetci snívajú, no boja sa žiť životom, ktorý žije, pretože je až príliš krásny. 

Prosím, príď na to čím skôr, pretože už včera mohlo byť neskoro. Usmiať sa a žiť. Nádychni sa a utekaj! Tam vonku je niečo, čo čaká len na teba… 

Buď šťastná, dievčatko. Už teraz som na teba hrdá!

Autor: Nikoll

Coverphoto: Photo by Stefano Ciociola on Unsplash

Facebook komentáre